Eksplozja na Stadio Olimpico. Robert Sulewski w tarapatach

Korzystając z urlopu, 5 grudnia Robert Sulewski wybrał się na mecz Ligi Mistrzów: AS Roma – Karabach Agdam. Niespełna dziesięć dni później dowiedział się, że dokonał tam… udanej próby samobójczej.

Bohater tej historii od lata jest zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec. Jesienią regularnie obsadzał pozycję prawego obrońcy. Po zakończeniu okresu roztrenowania wyjechał do rodzinnej Gdyni, gdzie spędził dwa dni. Zaraz potem wybrał się z dziewczyną do Rzymu. Cel podróży – Stadio Olimpico.

 

Arka jest wszędzie

To właśnie na obiekcie Romy wydarzyło się coś, co Robert Sulewski wolałby dzisiaj wymazać z pamięci – zresztą nie tylko swojej. W pewnej chwili defensor Zagłębia pozwolił się sfotografować z szalikiem w barwach... Arki Gdynia. Nie wiedział, że ten krótki incydent przełoży się niebawem na najtrudniejszy moment jego kariery.

 

źródło: Twitter

 

Fotka szybko trafiła na jeden z portali społecznościowych, a także na witrynę sympatyków gdyńskiego klubu. Opatrzona została znamiennym podpisem: Arka jest wszędzie! Było tylko kwestią czasu, kiedy do tego obrazka dotrą fani ze Stadionu Ludowego.

 

Przy Kresowej wrze

- Napłynęły do nas sygnały od naszych kibiców, że stało się coś niedopuszczalnego – przyznaje dyrektor sportowy Zagłębia, Robert Stanek. - Sprawdziliśmy to i rzeczywiście doniesienia się potwierdziły. Na pewno nie przejdziemy obok tego obojętnie. Sulewski pobiera pensję w Sosnowcu i jego obowiązkiem jest dbanie o wizerunek Zagłębia. Pozowania do zdjęć w barwach innego klubu pod żadnym pozorem nie możemy tolerować.

 

Mimo że przy Kresowej zawrzało, nikt nie wykonuje na razie gwałtownych ruchów. Postanowiono, że kontakt z zawodnikiem zostanie nawiązany w ostatnich dniach grudnia. Sprawa jest bardzo poważna, bowiem do klubu dotarło oficjalne pismo kibiców, w którym domagają się rozwiązania umowy z Sulewskim w trybie natychmiastowym.

 

Szefowie Zagłębia decyzji jeszcze nie podjęli, ale na ulicach Sosnowca wyrok już zapadł. - Dla Sulewskiego miejsca na Stadionie Ludowym już nie ma – mówi jeden ze stałych bywalców tego obiektu. – Może nie zdaje sobie z tego sprawy, ale jako piłkarz Zagłębia w Rzymie dokonał udanej próby samobójczej. Po prostu zdetonował bombę.

 

Wina i odkupienie?

Udało nam się skontaktować z zawodnikiem. Jest bardzo poruszony całym zajściem. Od dwóch dni szuka sposobu na załagodzenie zatargu.

 

- Gdybym wiedział, że tak się to potoczy, nigdy bym w ten sposób nie postąpił – zapewnia Sulewski. – Nie miałem złych intencji i nikogo nie chciałem obrazić. To się więcej nie powtórzy. Nie wiedziałem, że zrobi się z tego taki szum. I nie sądziłem, że ktoś poczuje się urażony. Mogę się spotkać z kibicami Zagłębia i wszystko wyjaśnić. Wiedzą przecież, że jestem z Gdyni i kibicuję Arce. Ale teraz jestem piłkarzem Zagłębia i daję z siebie dla tego klubu 100 procent. Udowodnię to swoją grą w rundzie rewanżowej. Odpłacę się najlepiej, jak potrafię.

 

Przed 23-letnim zawodnikiem wyzwanie największego kalibru. Takiego testu na miłosierdzie fanom z Kresowej nie zafundował jeszcze nikt…

Komentarze (11)

Napisz komentarz
No photo
No photo~SMUżytkownik anonimowy
~SM :
No photo~SMUżytkownik anonimowy
Nie rozumiem nagonki na Sulewskiego. Jest wychowankiem Arki. Pochodzi z Gdyni, nie ukrywa się z sympatią do Arki.. Na jego portalach społecznościowych jego i jego dziewczyny jest mnóstwo zdjęć łączących ich z tym klubem, nagle ktoś to zauważył?
Najważniejsze, żeby na boisku dawał z siebie 100%
16 gru 17 09:00 | ocena:77%
Liczba głosów:22
77%
23%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Prawdziwy kibic!!! Użytkownik anonimowy
~Prawdziwy kibic!!! :
No photo~Prawdziwy kibic!!! Użytkownik anonimowy
Tak swoja drogą to patologia wśród kibiców jest bardzo duza. Klub dobrze sobie radzi! Pnie się w górę tabeli! Seria zwycięstw w których Sulewski uczestniczy, a kibole szukają tematów do napinki! Ważne by klub wspierał swoich piłkarzy a nie kibolow!!!
16 gru 17 12:41 | ocena:64%
Liczba głosów:11
64%
36%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~jwUżytkownik anonimowy
~jw
No photo~jwUżytkownik anonimowy
do ~ZS 1906:
No photo~ZS 1906Użytkownik anonimowy
15 gru 17 23:09 użytkownik ~ZS 1906 napisał
Wypad z Zagłębia za to co zrobiłeś!
i co dalej jest z Gdyni jest fanem Arki a w Sosnowcu tylko pracuje
16 gru 17 00:10 | ocena:83%
Liczba głosów:12
83%
17%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii