Kto trenerem Podbeskidzia: Podoliński jednak zostanie?!

Robert Podoliński
 fot. Krzysztof Porębski  /  źródło: Pressfocus

W Podbeskidziu trwa rozgrywka o trenera. Możliwe jest pozostanie na stanowisku Roberta Podolińskiego.

Zwrot akcji w sprawie tego, kto będzie trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała w kolejnych rozgrywkach. Choć rozmowy z trenerem Robertem Podolińskim, którego kontrakt wygasa 30 czerwca, miały być prowadzone dopiero w tym tygodniu, dotychczas wydawało się przesądzone, że umowa nie zostanie przedłużona. Zwolennikiem powierzenia budowy drużyny na I ligę Podolińskiemu nie był bowiem Tomasz Mikołajko, prezes klubu. Zanosiło się więc, że rozmowy z Podolińskim będą tylko elegancką formą pożegnania.

 

W ostatnich dniach prezes Mikołajko prowadził już rozmowy z potencjalnymi następcami Podolińskiego. Rozmawiał m.in. z Kazimierzem Moskalem, który wyraził gotowość podjęcia pracy po uzyskaniu zapewnienia, że celem będzie budowa drużyny na awans do ekstraklasy.

 

Równolegle jednak, w samym Podbeskidziu toczy się walka o władzę. Mniejszościowy akcjonariusz klubu, firma Murapol, chce bowiem, by Podoliński pozostał na stanowisku. Jak udało nam się ustalić, prezydent miasta ma w najbliższych dniach wyrazić zgodę na dalszą pracę Roberta Podolińskiego w Podbeskidziu. A to oznaczałoby, że zatrudniony w styczniu prezes Mikołajko nie ma decydującego głosu przy obsadzie kluczowych stanowisk w klubie. Byłby to już kolejny w ciągu trzech miesięcy sygnał tego typu. Wcześniej prezesowi nie udało się przeforsować kandydatury Adriana Sikory na dyrektora sportowego Górali.

 

Do spotkania Podolińskiego z prezesem dojdzie jutro. 

 

 

Komentarze (12)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HalnyUżytkownik anonimowy
~Halny :
No photo~HalnyUżytkownik anonimowy
Kontrakt z trenerem zawarto do 30 czerwca, a więc do czasu, gdy po sezonie będzie można ocenić jego pracę. Oceną pracy jest spadek drużyny do I.ligi. Chyba, że władza uzna, że spadek jest dobrą oceną. Jeśli się władza pomyli w ocenie, to znowu odwołają trenera po kilku kolejkach i przyjmą innego. Już podpowiadam; Ferguson szuka roboty.
17 maja 16 22:10 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~DonekUżytkownik anonimowy
~Donek :
No photo~DonekUżytkownik anonimowy
Moim zdaniem Podoliński nie wywiązał się z zadania. Nie było widać że ma jakiś pomysł na ostatnich 7 meczy, nie zmobilizował też zawodników. Grali tak jakby walczyli o pietruszkę a nie o utrzymanie.Decyzje personalne też podejmował kiepskie. Pseudo sponsor Murator chce rządzić , i to są efekty spadek do pierwszej ligi a jak będą dalej rządzić to będzie druga liga, Podoliński umie walczyć o spadek. dlatego chcą go zostawić ,to będzie zemsta obrażonego Murapolu za to że nie przejęli Podbeskidzia .
18 maja 16 07:19 | ocena:71%
Liczba głosów:7
71%
29%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~obserwatorUżytkownik anonimowy
~obserwator :
No photo~obserwatorUżytkownik anonimowy
Robert Podoliński dostał szanse udowodnić, że jest dobrym trenerem. Dostał zadanie minimum, utrzymać Podbeskidzie w w ekstraklasie. Niestety nie wykonał tego. Według mnie powinien przynajmniej oddać się do dyspozycji Zarządu. Tak by zrobił trener z jajami.
17 maja 16 20:52 | ocena:77%
Liczba głosów:13
77%
23%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii