Rezerwy Górnika z Pucharem Polski

pilka_adidas

Górnik Zabrze zdobywcą Pucharu Polski podokręgu Zabrze. Zespół rezerw prowadzony przez Józefa Dankowskiego pokonał na wyjeździe Wilki Wilcza 3:2.

Zabrzanie już po pięciu minutach prowadzili 2:0. Najpierw Patryk Joachim wykorzystał świetne podanie Adama Stryjakiewicza, a potem Daniel Wajsak uderzył nie do obrony dla bramkarza gospodarzy. Dwa mocne ciosy nie podłamały jednak zespół z Wilczy, bowiem jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania.

Zdenerwowany trener rezerw Górnika, Józef Dankowski, postanowił posłać do boju Aleksandra Kwieka. Ten chwilę później odpłacił się golem.

W drugiej połowie gole już nie padły, choć Wilki były, szczególnie w końcówce spotkania, bliskie wyrównania. Ostatecznie to zabrzanie cieszyli się ze zwycięstwa.

Wilki Wilcza – Górnik II Zabrze 2:3 (2:3)
0:1 – Joachim, 3 min
0:2 – Wajsak, 4 min
1:2 – Sewerin, 35 min
2:2 – Podyma, 41 min
2:3 – Kwiek, 44 min

Wilki (skład wyjściowy): Pietrek – Sewerin, Saborowski, Steuer, Rajca, Tabiś, Gajewski, Żyrkowski, Kraska, Mnochy, Podyma. Trener: Jacek Wiśniewski.

Górnik II: Pawłowski – Kulanek (74′ Weber), Teichman, Konieczny (58′ Gajda), Wajsak (42′ Kwiek), Gruszka, Żagiel, Lasik, Stryjakiewicz, Wiśniewski, Joachim. Trener: Józef Dankowski.