„Malina” zły, ale nie na trenera

ROW 1964 Rybnik - RKS Rakow Czestochowa

Piotr Malinowski, rodowity częstochowianin, który - po kilku latach gry pod Klimczokiem - w 2015 roku wrócił do Rakowa, podczas meczu z Zagłębiem Sosnowiec (2:2) usiadł na ławce rezerwowych. Dla „Maliny”, ulubieńca kibiców zarówno Rakowa, jak i niegdyś Podbeskidzia, była to nowa sytuacja.

Odkąd ponownie broni czerwono-niebieskich barw, nigdy podczas meczu ligowego coś podobnego się nie wydarzyło. W sezonie 2015/16 dynamiczny skrzydłowy opuścił dwa spotkania z powodu niegroźnego urazu. Sezon później nie zagrał z tego samego powodu w jednym meczu, a w kolejnym nie mógł wystąpić z powodu nadmiaru żółtych kartek. Oznacza to, że w trakcie dwóch sezonów w II lidze rozegrał 64 spotkania od pierwszej minuty. Podstawowym piłkarzem Rakowa był również w pięciu pierwszych meczach obecnych rozgrywek. Tymczasem w minioną sobotę trener Marek Papszun zdecydował, że Malinowski na placu gry pojawi się dopiero po przerwie. To był 70. ligowy występ „Maliny” w barwach Rakowa po powrocie do tego klubu. - Rozmawiałem o tym z trenerem. Podjął taką decyzję i ją uszanowałem. Nie mam żalu, ale jest we mnie sportowa złość i będę pracował, by pokazać, że miejsce w podstawowym składzie mi się należy - zapowiedział Piotr Malinowski.

Raków ma kłopot. W czterech ostatnich spotkaniach wywalczył zaledwie punkt. - Trudno powiedzieć, czego nam zabrakło. Nie wyglądamy źle, potrafimy osiągnąć przewagę, nieźle gramy piłką, ale do 16 metra. Później z trudem przychodzi nam stwarzanie sytuacji. To jest już I liga. Tu okazji strzeleckich nie ma aż tak dużo. To, co się ma, trzeba wykorzystywać. Musimy więc pracować nad poprawą skuteczności - podkreśla 33-letni skrzydłowy Rakowa.