Zbigniew Boniek interweniuje w sprawie Rakowa Częstochowa

O poważnych kłopotach mogą mówić w Częstochowie, gdzie włodarze miasta zdecydowali nie wspierać finansowo Rakowa ze względu na ekscesy kibiców. Do całej sytuacji odniósł się nawet prezes PZPN, Zbigniew Boniek, który wystosował list do prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

Zbigniew Boniek
 fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Przypomnijmy, że cofnięcie dotacji miasta związane jest wybrykami częstochowskich kibiców podczas meczu ligowego w Chorzowie przeciwko ekipie Ruchu. Władze klubu nie czują się winni sytuacji tłumacząc, że nie mają wpływu na to, jak zachowują się kibice w czasie wyjazdowych meczów.

 

Głos w sprawie zabrał również prezes PZPN, Zbigniew Boniek, który wystosował list do prezydenta Częstochowy. - Budowa prestiżu Nice 1 ligi zajęła nam trochę czasu. Poświęciliśmy na to naprawdę dużo czasu i zaangażowania, jak i środków, i teraz zbieramy tego owoce, a beneficjentami są kluby piłkarskie. Proszę mi wierzyć, że wydarzenia z meczu w Chorzowie są dla wizerunku naszego „produktu” wystarczającą karą, a środowiskowe oczekiwania to raczej potrzeba uspokojenia i wyciszenia atmosfery – pisze w swoim liście szef PZPN.

 

Pełną treść listu można przeczytać tutaj

Czy decyzja miasta była słuszna?

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~MusashiUżytkownik anonimowy
~Musashi :
No photo~MusashiUżytkownik anonimowy
To może prezes Boniek z własnej kieszeni lub z kasy PZPN zapłaci Ruchowi za poniesione szkody i wyłamane krzesełka? Co, nie łaska? A tak musi za to zapłacić Raków lub władze miasta Częstochowa. Buzia pełna frazesów, to może pomóc klubowi finansowo z kasy związku, a nie tylko głodnym gadaniem.
12 lis 17 16:13 | ocena:83%
Liczba głosów:6
83%
17%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~gkUżytkownik anonimowy
~gk :
No photo~gkUżytkownik anonimowy
Pan Boniek zamiast przybić piątkę władzom Częstochowy za dobra decyzje bo przecież PODOBNO jemu też zależy na meczach bez kiboli to próbuje ich zmiękczyć żeby zmienili decyzje. Kolejny hipokryta na stołku.
12 lis 17 08:21 | ocena:64%
Liczba głosów:22
64%
36%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Panie prezesie Boniek ekstraklasa to liga bez prestiżu to jaki ma zaplecze?
11 lis 17 21:49 | ocena:53%
Liczba głosów:17
47%
53%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii