Raków wygrał sparingowy bój z Legionovią

pilka

Beniaminek I ligi ograł w Ząbkach Legionovię Legionowo 2:1. Jedną z bramek dla częstochowian zdobył były zawodnik ich dzisiejszego rywala, Krystian Wójcik.

Raków rozpoczął mecz od dwóch świetnych okazji. Najpierw po podaniu Figla niecelnie uderzał Łabojko, a chwilę później sam kapitan próbował zaskoczyć bramkarza rywali uderzeniem sprzed pola karnego. Legionovia z kolei szukała swoich szans w kontrach, ale to częstochowianie pierwsi wyszli na prowadzenie. W 22. minucie bramkę zdobył były zawodnik Legionovii, Krystian Wójcik, wykorzystując świetne prostopadłe podanie Tomasza Wróbla.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli podopieczni Mirosława Jabłońskiego (jeden z zawodników trafił z dystansu w poprzeczkę), choć Raków nie pozostawał dłużny. Bliski szczęścia dwukrotnie był Jose Embalo. W 72. minucie ekipa z Legionowa doprowadziła do remisu. Beniaminek I ligi odpowiedział na to trafieniem Damiana Warchoła. Jak się później okazało, był to gol na wagę zwycięstwa podopiecznych Marka Papszuna.

Częstochowianie kolejne dni spędzą w Zielonce pod Warszawą, gdzie do wtorku trwa obóz przygotowawczy. Następnie Raków powróci na Limanowskiego, a za tydzień w Puławach zmierzy się z tamtejszą Wisłą w rundzie wstępnej Pucharu Polski.

RKS Raków Częstochowa - Legionovia Legionowo 2:1 (1:0)

1:0 - Krystian Wójcik, 22 min
1:1 - zawodnik nieznany, 72 min
2:1 - Damian Warchoł, 74 min

Raków: Lis - Duriska, Niewulis, Sołowiej, Łabojko, Figiel, Oziębała, Tomalski, Wójcik, Wróbel, Czerkas. Grali także: Kos, Góra, Mesjasz, Embalo, Mizgała, Warchoł oraz sześciu zawodników testowanych.