Czerkas i Wróbel dają zwycięstwo Rakowowi w Niecieczy

Raków Częstochowa świetnie rozpoczął tegoroczne letnie przygotowania, wygrywając w Niecieczy sparing z Bruk-Betem Termaliką 2:1.

ROW 1964 Rybnik - RKS Rakow Czestochowa

Wszystkie bramki tego spotkania padły w pierwszej połowie. Po 16 minutach Raków niespodziewanie prowadził 2:0 po golach Adama Czerkasa i Tomasza Wróbla. Termalikę stać było tylko na trafienie Jakuba Wróbla, choć zespół z ekstraklasy mógł ten mecz skończyć przynajmniej remisem. W 63. minucie Mateusz Kos obronił jednak rzut karny wykonywany przez Vlastimira Jovanovicia.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Raków Częstochowa 1:2 (1:2)

0:1 - Czerkas, 10 min

0:2 - T. Wróbel, 16 min

1:2 - J. Wróbel, 36 min

TERMALICA: 12. Dariusz Trela (46, 1. Krzysztof Baran) - 8. Patryk Fryc, 25. Mateusz Kupczak, 77. Artem Putiwcew, 16. Martin Mikovič - 7. Roman Gergel (50, 88. Krystian Peda), 28. Vlastimir Jovanović (64, 5. zawodnik nieznany), 10. Samuel Štefánik, 19. Dávid Guba (81, 23. Szczepan Kogut), 14. Jakub Wróbel (46, 24. zawodnik nieznany) - 11. Patrik Mišák (85, 14. Jakub Wróbel).

RAKÓW: 1. Mateusz Lis (39, 33. Mateusz Kos; 72, 1. zawodnik testowany) - 3. Lukáš Ďuriška (46 Łukasz Sołowiej), 2. Tomáš Petrášek (46 Łukasz Góra), 4. Andrzej Niewulis (46 Adam Mesjasz) - 6. Przemysław Oziębała (46 Hubert Tomalski), 7. Rafał Figiel (46 zawodnik testowany), 8. Jakub Łabojko (46 Krystian Wójcik), 11. Tomasz Wróbel (46 zawodnik testowany), 9. Przemysław Mizgała (46 zawodnik testowany), Piotr Malinowski (46 zawodnik testowany) - 10. Adam Czerkas (32, 13. José Embaló; 60, 10. Paweł Piceluk).