Trylogia z Warchołem i trzech incognito

Podopieczni Marka Papszuna rozpoczęli wczoraj ośmiodniowy obóz przygotowawczy w Zielonce. Ich bazą będzie hotel Trylogia. Zakwaterowano w nim 26 zawodników, mimo że oficjalna strona klubowa podaje tylko 23 nazwiska.

Damian Warchol
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: FOCUSMEDIA

Trzech piłkarzy bierze udział w zgrupowaniu incognito. Sekretne trio tworzą: jeden z pięciu graczy testowanych w sobotnim sparingu z Miedzią Legnica (1:1), doświadczony defensor z wieloletnim stażem w ekstraklasie, a także młodzieżowiec.
Częstochowianie rozegrają podczas zgrupowania dwa sparingi. Jutro zmierzą się ze Śląskiem, natomiast w sobotę – z Legionovią. Bacznie obserwowany w tych potyczkach będzie pomocnik Damian Warchoł, doskonale w ekipie Rakowa znany. 22-letni zawodnik przy Limanowskiego spędził sezon 2015/16. Zasłynął tym, że w potyczce z Nadwiślanem Góra zdobył aż pięć bramek. W sumie zaliczył 11 trafień w całym cyklu i… został wypożyczony na rok do Olimpii Grudziądz.
W minionym sezonie Warchoł rozegrał tam tylko 10 ligowych spotkań, strzelając jednego gola. Wiosną był rezerwowym, w wyjściowym składzie nie pojawił się ani razu. Teraz znalazł się na liście obozowiczów Rakowa i chciałby współdecydować o sile beniaminka I ligi. Decyzja o jego najbliższej przyszłości zapadnie po powrocie ze zgrupowania.
Tymczasem w najbliższych dniach – w środę lub czwartek – podpis na kontrakcie złoży 18-letni bramkarz, Jakub Górski. Do tej pory występował w młodzieżowych zespołach Lechii Gdańsk. Będzie siódmym nabytkiem częstochowian w letnim okienku transferowym.

Z tej samej kategorii