Raków pozytywnie nakręcony przed startem rozgrywek

Gdy zespół spod Jasnej Góry ostatni raz grał na zapleczu ekstraklasy, Tomasz Wróbel wchodził w dorosłość. Teraz 35-letni pomocnik ma pomóc swoim doświadczeniem w zawojowaniu I ligi.

Rakow Czestochowa - Puszcza Niepolomice
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

17 długich lat Raków czekał na ponowną okazję do gry na zapleczu ekstraklasy. Nic więc dziwnego, że w Częstochowie wszyscy nie mogą już doczekać się inauguracji i pragną, aby zespół trenera Marka Papszuna był w stanie sprawić niejedną niespodziankę. – Czuć w mieście i klubu głód piłki na wysokim poziomie i głód rywalizacji z wielkimi firmami, a takich na zapleczu mamy przecież mnóstwo. Zresztą widać to po licznych banerach i transparentach na ulicach – mówi Tomasz Wróbel, który trochę się już nagrał i w ekstraklasie, i w I lidze. – Mieliśmy niedawno spotkanie z prezesem i było widać, jak jest pozytywnie nakręcony, ale także jak ambitnie podchodzi do wszystkiego. My także; chcemy oczywiście się utrzymać, ale także i dać wiele radości kibicom, którzy będą nas licznie wspierać – mówi były pomocnik m.in. Rozwoju Katowice czy GKS-u Bełchatów.

Ekscytacja ekscytacją, ale właśnie od takich ludzi jak Wróbel należy oczekiwać twardego stąpania po ziemi. - Jesteśmy beniaminkiem, ale zespół jest poukładany i gotowy na I ligę. Kadra jest szeroka, mamy dobrych zawodników, ale trzeba pamiętać, że nie będzie tak łatwo, jak niektórym się może wydawać. Nie wiem, czy niektórzy przeciwnicy nas zlekceważą, ale w I lidze jest tyle dobrych ekip, że nie można sobie pozwolić na chwile słabości – opowiada Wróbel, który przede wszystkim nie może doczekać się spotkań z lokalnymi rywalami. - Dla kibiców z województwa śląskiego to świetna sprawa, że tyle uznanych marek będzie grało ze sobą. Derby będą praktycznie co chwilę, choć oczywiście wolałbym, aby kilka z tych drużyn grało w ekstraklasie, a nie w I lidze. Oby w nadchodzącym sezonie ktoś „od nas” awansował – podkreśla wychowanek Rozwoju, nazywając siebie „lokalnym patriotą”.

Z tej samej kategorii