Trener Pogoni rozgryzał Niebieskich. W efekcie Kamil Mazek pod specjalnym nadzorem

Ruch Chorzow - Cracovia Krakow
 /  fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

O Kamilu Mazku jest ostatnio głośno. - Poświęcimy mu dużo uwagi – przekonuje trener Czesław Michniewicz.

Skrzydłowy już podczas zimowych sparingów błyszczał. W starciach z Astrą Giurgiu i Dinamem Bukareszt, czyli czołowymi drużynami ligi rumuńskiej, świetnie sobie radził. Wiosnę też rozpoczął z przytupem. W Wielkich Derbach Śląska, wygranych przez „Niebieskich” 2:0, strzelił bramkę. W meczu z Legią doznał urazu oka. Mimo, że w starciu z Cracovią miał ograniczoną widoczność, znowu trafił do siatki. Mazek w Szczecinie ma być ponownie groźny dla rywali.

 

- Mamy przygotowany materiał na temat Ruchu. Poświecimy dużo uwagi Mazkowi, bo wyróżnia się w ekstraklasie. Groźnymi zawodnikami są także Stępiński i Lipski, ale jest też wielu innych bardziej doświadczonych piłkarzy. To podobny zespół pod tym względem do nas. Remis nie daje nic żadnej z drużyn. To będzie otwarty mecz – przyznaje trener Czesław Michniewicz. „Portowcy” mają zagrać w podobnym składzie, jak w meczu z Jagiellonią. Dojść jednak może do zmian na ławce rezerwowych. - Akahoshi wrócił po chorobie, zaczął trenować indywidualnie. Mam nadzieję, że będziemy mogli włączyć go do „18” – dodaje trener. - Wiem, że nie wszyscy są szczęśliwi po ostatnich remisach. Mam nadzieję, że to się zmieni w najbliższym czasie. Ostatnio graliśmy solidnie w defensywie, ale brakowało sytuacji i bramek. Liczymy też na doping kibiców i dobrą pogodę. Oczekiwania są duże, sami też wieszamy sobie poprzeczkę wysoko, ale oddźwięk jest taki, że stała się tragedia. Sporo osób spuściłoby flagi do połowy masztu i ogłosiło żałobę z powodu remisu. My do tego tak nie podchodzimy. Jeszcze nie pokazaliśmy wszystkich atutów w ofensywie – twierdzi szkoleniowiec Pogoni.

POGOŃ SZCZECIN - RUCH CHORZÓW
poniedziałek, godz. 18.00
Przypuszczalne składy
POGOŃ: Słowik – Rudol, Czerwiński, Fojut, Lewandowski – Matras, R. Murawski – Frączczak, Dwaliszwili, Przybecki – Zwoliński.
RUCH: Putnocky - Konczkowski, Koj, Grodzicki, Oleksy - Surma, Iwański - Mazek, Lipski, Zieńczuk - Stępiński.

 

Z tej samej kategorii