Smagorowicz: Ruch jest bardzo popularny w Zabrzu!

Dariusz Smagorowicz
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

- W niedzielę przy Roosevelta padnie rekord frekwencji i cieszę się, że mamy w tym współudział – mówi prezes chorzowskiego klubu.

LESZEK BŁAŻYŃSKI: Wybiera się pan na niedzielne derby?
DARIUSZ SMAGOROWICZ: Nie pojadę na mecz. Są ferie i nie będę w tym okresie na Górnym Śląsku, mam inne plany, ale mecz oczywiście zobaczę w telewizji.


Spotkanie na żywo obserwować będzie ponad 24 tysiące widzów...
DARIUSZ SMAGOROWICZ: - I bardzo dobrze. Cieszę się, że Ruch jest tak bardzo popularny w Zabrzu! Przy Roosevelta padnie rekord frekwencji i dobrze, że mamy w tym współudział. Przechodzimy do historii stadionu w Zabrzu i tego nie da się wymazać. To właśnie podczas starcia z nami nowy obiekt Górnika zostanie otwarty dla szerszej publiczności.


Górnik ma już porządny stadion, a w przypadku Ruchu to wciąż odległa perspektywa.
DARIUSZ SMAGOROWICZ: - My też będziemy mieli stadion godny 14-krotnego mistrza kraju. Musimy być jednak cierpliwi, ale to już kwestia czasu, kiedy drużyna zacznie grać na nowoczesnej arenie. W tej chwili są zresztą w Chorzowie trzy stadiony. Poza Stadionem Śląskim i obiektem przy Cichej, jest jeszcze stadion GKS Katowice przy Bukowej, prawie w całości jest usytuowany na terenie Chorzowa.


Nie wyobrażam sobie jednak, aby Ruch grał swoje mecze na obiekcie GieKSy?!
DARIUSZ SMAGOROWICZ: - Zgadza się. Nie ma takiej możliwości, bo stadion GKS-u nie spełnia na dziś wymogów ekstraklasy. Z trzech wspomnianych aren najbliżej nam do Stadionu Śląskiego.


Ale modernizacja śląskiego giganta niesamowicie się ślimaczy.
DARIUSZ SMAGOROWICZ: - Według informacji, jakie otrzymałem niedawno z Urzędu Marszałkowskiego, dwa kluczowe przetargi zaplanowane są na marzec. Dotyczą instalacji niskiego prądu i prac budowlanych. One determinują termin oddania obiektu do użytku. Jeśli wspomniane przetargi zostaną rozstrzygnięte do końca marca, to jesienią 2017 roku powinniśmy już tam grać i będzie można szykować się do organizacji Wielkich Derbów Śląska ponownie w tym miejscu.

 

A co z obiektem przy Cichej?
DARIUSZ SMAGOROWICZ: - Jesteśmy w stałym kontakcie z Urzędem Miasta. Trwają prace projektowe, w budżecie miasta jest odpowiednia kwota przeznaczona na rozpoczęcie prac budowlanych. Ale na chwilę obecną bliższy jest koniec prac modernizacyjnych na Stadionie Ślaskim.

 

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~znużonyUżytkownik anonimowy
~znużony :
No photo~znużonyUżytkownik anonimowy
W Polsce zapanowała moda na inwestowanie w beton a jak sie pyta o szkolenie to odpowiedź jest zawsze ta sama, brak kasy. Z punktu widzenia lokalnej społeczności rozwój sportu młodzieżowego jest chyba logiczniejszy niż betonowanie kasy. Jak się pojawią dobrzy zawodnicy to i kasa sie pojawi a więc można będzie budować stadiony.
Na razie budujcie akademie z krytymi boiskami i dofinansujcie trenerów żeby mogli się utrzymać ze szkolenia młodzieży.
17 lut 16 16:31 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Ks RuchUżytkownik anonimowy
~Ks Ruch :
No photo~Ks RuchUżytkownik anonimowy
Czyli mamy odpowiedz Ruch bedzie reprezentowal Gorny Slask na Stadionie Slaskim i bardzo dobrze!!!!!!Jak Klub bedzie potega to wybuduje sobie stadion sam.
17 lut 16 15:37 | ocena:71%
Liczba głosów:7
71%
29%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Chorzowianin Użytkownik anonimowy
~Chorzowianin :
No photo~Chorzowianin Użytkownik anonimowy
Taka prawda. Gdyby rywalem była Korona, Piast czy Śląsk Wrocław nawet połowa stadionu nie byłaby zapełniona.
17 lut 16 11:21 | ocena:60%
Liczba głosów:15
60%
40%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii