Starcie niebieskiej i czerwonej armii, czyli porównujemy formacje Ruchu i Piasta

Spotkania Ruchu z Piastem, to jedyne śląskie derby w ekstraklasie w tym sezonie. Z tej okazji postanowiliśmy się trochę pobawić i rozłożyć na czynniki pierwsze oba zespoły i porównać ich siły. Co nam wyszło? To, że w poniedziałek przy Cichej będzie bardzo ciekawie!

Ruch Chorzow - Piast Gliwice
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

BRAMKARZE
Gdyby brać pod uwagę formę w dłuższej perspektywie czasu, to wyżej ocenić powinniśmy Jakuba Szmatułę, który udowodnił, że „życie zaczyna się po 35.” W poprzednim sezonie był fenomenalny i został wybrany najlepszym golkiperem ekstraklasy. W tym zadanie ma trudniejsze, ale także nie schodzi poniżej przyzwoitego poziomu.
Słowak Libor Hrdliczka z kolejki na kolejkę prezentuje się lepiej i w tym roku tylko trzykrotnie wyjmował piłkę z siatki. Szmatuła ostatnio robi to bardzo często, co jednak nie jest jego winą, bo trudno znaleźć gole, które bezpośrednio obarczają jego konto. Reasumując bramkarze to bardzo pewne punkty obu śląskich drużyn.
Nasza ocena: X

 

Mirosław Dreszer: Wolałbym, żeby w Ruchu w bramce stawiali na Polaka, ale Hrdlicka wygrał rywalizację. Słowak wiosną prezentuje się bardzo dobrze. Nabrał pewności siebie, zaczął lepiej bronić i bardzo pomagać drużynie. Ma podobne warunki fizyczne do Jakuba Szmatuły, tyle, że zawodnik Piasta według mnie ma więcej atutów. Jest bardzo spokojny, świetnie broni na linii, umie wygrywać sytuacje sam na sam. To podpora drużyny, chociaż zdarzały mu się ostatnio błędy. Niepotrzebnie w ostatnich meczach „wypluwał” piłkę przed siebie i rywale to wykorzystywali. Mimo to jest minimalnie lepszy od Hrdlicki.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Ruch z pomocą Boga, pateRmana i paRtii się utrzyma, nawet z tym starym stadionem na Cichej ale ten drugi klubik uchodźców ze Lwowa to nie ma żadnych argumentów na grę w Ex. w przyszłym sezonie. Niby mają Dariusza"koperta" Wdowczyka ale nie bardzo mają co do niej wsadzić. Taka prawda.
3 kwi 17 23:00 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii