Pełna runda Noconia. Jak zmieniło się Podbeskidzie pod jego wodzą?

Adam Nocoń debiutował w roli trenera Podbeskidzia w starciu przeciwko Chojniczance i trzeba przyznać, że nie było to zbyt miłe doświadczenie.

Adam Nocoń
 fot. Krzysztof Dzierżawa  /  źródło: Pressfocus

Sobotnie, wygrane przez Podbeskidzie 1:0 spotkanie ze Stomilem, było 17 meczem w I lidze bielskiego zespołu pod wodzą Adama Noconia. Oznacza to, że szkoleniowiec ma za sobą starcia ze wszystkimi rywalami. Miejsce zajmowane przez jego zespół w tabeli za ten okres jest nieznacznie lepsze od tego, na którym obecnie znajdują się piłkarze spod Klimczoka. 26 zgromadzonych punktów za Adama Noconia daje drużynie 8. miejsce w klasyfikacji. Tymczasem „górale” zajmują obecnie pozycję w tabeli o dwa „oczka” niższą.

 

Prowadził zespół dwa dni

Przypominamy o tym teraz, ponieważ już jutro „górale” podejmują lidera z Chojnic. Jest to zespół przeciwko któremu Adam Nocoń debiutował w roli trenera bielskiego zespołu. I trzeba przyznać, że nie było to zbyt miłe doświadczenie. Pamiętajmy jednak, z jakimi problemami mierzył się bielski zespół na początku tego sezonu. Trener Jan Kocian zachorował, drużynę tymczasowo prowadził jego asystent, Dariusz Fornalak, a wyniki nie były dobre. W pierwszych trzech meczach bielszczanie zgromadzili zaledwie jeden punkt. Tydzień przed wyjazdem do Chojnic przegrali - w kiepskim stylu - w Olsztynie ze Stomilem 1:3. Nic zatem dziwnego, że kibice obawiali się wyprawy na Chojniczankę, która bardzo dobrze rozpoczęła sezon. I obawy te okazały się uzasadnione. Warto też przypomnieć, że trener Nocoń swoje obowiązki przejął w środę, 16 sierpnia. A spotkanie rozegrano dwa dni później.

 

Wyglądali dramatycznie

- Piłkarskich elementów wielu wypracować się nie da w ciągu kilku dni; zwłaszcza że przed meczem trzeba już nieco zejść z obciążeń treningowych. Ale są to zawodnicy, którzy potrafią grać w piłkę i tego uczyć ich nie trzeba. Można za to dać drużynie psychologiczny bodziec i odpowiednio ją nastawić do najbliższego meczu – powiedział przed swoim debiutem szkoleniowiec, ale już w przerwie musiał zweryfikować myślenie. „Górale” przegrywali 0:4, a na dodatek musieli radzić sobie w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę zobaczył Marcin Sierczyński. – Do momentu czerwonej kartki nie graliśmy źle. Potem moja drużyna wyglądała dramatycznie. Stałe fragmenty gry w obronie to była katastrofa. Druga połowa była na pewno lepsza w naszym wykonaniu, ale już było po wszystkim. Jestem jednak pewny, że ta drużyna wróci do gry na takim poziomie, na jaki ją stać. Potrzebuje jednego. Wygrania meczu. To może wszystko zmienić – przekonywał już po spotkaniu opiekun „górali”.

 

Widać rękę trenera

Wysoka porażka pokazała też, że czas na zmiany. Cztery dni później bielszczanie grali z Ruchem Chorzów i doszło do pewnych przetasowań, przede wszystkim w defensywie. Z bramki, aż na 12 kolejnych spotkań, zniknął Rafał Leszczyński. Mariusz Magiera, czy wspomniany Sierczyński, grali później sporadycznie, a w miarę upływu czasu coraz mniejszą rolę w drużynie odgrywać zaczął Szymon Sobczak? Efekty długofalowe? „Leszczu” między słupki wrócił i zaczął wiosnę w wyjściowym ustawieniu, ale pozostałych z wymienionych piłkarzy już pod Klimczokiem nie ma. Wniosek jest zatem taki, że pomimo stosunkowo niewielkich ruchów kadrowych, w Podbeskidziu widać, że szkoleniowiec zdążył w trakcie rundy odcisnąć na zespole swoją rękę. Wprawdzie wyniki, a także postawa na boisku, ciągle nie jest taka, jak życzyliby sobie tego kibice, ale im dłużej Adam Nocoń pracować pod Klimczokiem będzie, tym lepiej. Dla niego i dla zespołu.

 

Liczby

41 – oto procent zwycięstw odniesionych przez Podbeskidzie pod wodzą Adama Noconia. Drużyna wygrała 7 z 17 spotkań.

1,53 – oto średnia punktów wywalczona przez bielski zespół z trenerem Noconiem na ławce rezerwowych.

23 – tylu piłkarzy wystąpiło w meczach ligowych Podbeskidzia pod wodzą obecnego szkoleniowca.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~tomeczekUżytkownik anonimowy
~tomeczek :
No photo~tomeczekUżytkownik anonimowy
nie lubię zmian trenerów, może Nocoń to nie Guardiola ale ma swój charakter. Panie Adamie trzymam kciuki za utrzymania w I lidze z tymi piłkarzykami, których musi Pan trenować. I życzę więcej odwagi w puszczaniu młodych: wszyscy widzieli jak sobie radzi Kostorz, i minuty się liczą do Projuniur system i :kibice widzą chęc gry.
9 mar 21:47 | ocena:50%
Liczba głosów:4
50%
50%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
~kibic
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
do ~tomeczek:
No photo~tomeczekUżytkownik anonimowy
9 mar 21:47 użytkownik ~tomeczek napisał
nie lubię zmian trenerów, może Nocoń to nie Guardiola ale ma swój charakter. Panie Adamie trzymam kciuki za utrzymania w I lidze z tymi piłkarzykami, których musi Pan trenować. I życzę więcej odwagi w puszczaniu młodych: wszyscy widzieli jak sobie radzi K
Mocno popieram kwestię z młodzieżą, oczywiście więcej młodzieżowców na boisku, to więcej kibiców na trybunach
pzdr
10 mar 09:46
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii