Adam Nocoń: Trzeba stanowić kolektyw

- Chcemy pokazać charakter i walkę - deklaruje trener Podbeskidzia przed startem rundy wiosennej I ligi.

Adam Nocoń
 fot. Krzysztof Dzierżawa  /  źródło: Pressfocus

Jaka główna idea przyświeca panu i pańskiej drużynie przed rozpoczęciem rozgrywek wiosennych?

ADAM NOCOŃ: - Naszym nadrzędnym celem jest zagranie dobrej rundy. Chcemy pokazać charakter i walkę. W poprzedniej rundzie, w końcówkach niektórych spotkań, pewnych kwestii zabrakło. Musimy stanowić kolektyw, to niezbędny czynnik. Okres przygotowawczy przepracowaliśmy bardzo intensywnie. Zagranicą czas poświęciliśmy głównie na taktyce i motoryce. Rozegraliśmy kilka wartościowych sparingów.

 

Kadra Podbeskidzia nieco się zmieniła. Na co liczy pan odnośnie zawodników, którzy dołączyli do zespołu zimą?

ADAM NOCOŃ: - Dokonaliśmy bardzo dobrych ruchów transferowych. Wracają do nas Damian Chmiel i Lubosz Kolar, chociaż mieli długi rozbrat z piłką i potrzebują trochę czasu, aby wrócić na stabilny poziom. Jeżeli chodzi o nowe twarze, co całkiem fajnie wkomponowali się ci piłkarze w zespół. Rywalizacja, na pewno, zwiększy się. Ale wyznacznikiem będą mecze ligowe. Wtedy okaże się, czy będą wzmocnieniami, czy też uzupełnieniami.

 

Kibice Podbeskidzia zawsze pytają o szanse dla wychowanków. Który z młodych zawodników jest najbliższy regularnej gry w I lidze?

ADAM NOCOŃ: - W kadrze mamy kilku perspektywicznych zawodników. Każdy z nich, dzięki swojej ciężkiej pracy, będzie miał okazję walczyć o meczową osiemnastkę. Jeżeli miałbym kogoś z nich wyróżnić, to najbliżej gry jest Kacper Kostorz. Myślę, że bardzo zmienił się pod względem motorycznym i piłkarskim. W sparingach pokazywał się z dobrej strony. Jest naszym wychowankiem, to niezwykle ważne. Czas w jego przypadku zaprocentował i dalej będzie działał na korzyść.

 

Z tej samej kategorii