Podbeskidzie z zastrzykiem gotówki od miasta

Na dzisiejszej sesji rady miasta Bielsko-Biała podjęto decyzję o przyznaniu Podbeskidziu Bielsko-Biała dodatkowych 2,5 miliona złotych.

Podbeskidzie
 fot. Krzysztof Dzierżawa  /  źródło: Pressfocus

Podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej podjęto uchwałę budżetową, na mocy której spółka TS Podbeskidzie zostanie dokapitalizowana kwotą 2,5 mln zł. Środki te mają być przeznaczone na spłatę kilkudziesięciu wierzycieli Podbeskidzia, a także utrzymanie zespołu. - Koszty w pierwszej lidze wcale nie są niższe niż w ekstraklasie - tłumaczy prezydent Bielska-Białej, Jacek Krywult. Jak informuje serwis "bielsko.biala.pl", gmina obejmie 25 tys. nowych akcji w spółce prowadzącej klub piłkarski - po cenie nominalnej 100 zł za sztukę.

 

"Górale" walczą o powrót do ekstraklasy, choć przy wyrównanej czołówce może okazać się to trudne do wykonania. - Myślimy o tym by awansować do ekstraklasy. Pomimo tego dziadostwa na początku, to w tym roku była duża szansa na awans. Trzeba było nie robić głupot jak niestrzelenie karnego w doliczonym czasie gry [prezydent miał na myśli niewykorzystanie rzutu karnego przez MIchała Janotę w meczu z Zagłębiem Sosnowiec, przyp. red.], bo ktoś sobie wymyślił strzelanie - powiedział Krywult.

 

- Piłkarze i sztab szkoleniowy mieli obiecane za awans do ekstraklasy 1,5 mln zł premii. Czołowi zawodnicy mogli w ten sposób zarobić nawet 100 tys. zł - ujawnił prezydent.

 

Do zakończenia rozgrywek I ligi pozostały dwa mecze. W najbliższą niedzielę Podbeskidzie zagra na wyjeździe z innym kandydatem do awansu - Górnikiem Zabrze. Z kolei 4 czerwca "Górale" podejmą u siebie MKS Kluczbork. Obecnie zespół Jana Kociana zajmuje w tabeli 8. miejsce, tracąc 4 punkty do drugiego w tym zestawieniu Zagłębia Sosnowiec.

Komentarze (8)

Napisz komentarz
No photo
No photo~bielszczaninUżytkownik anonimowy
~bielszczanin :
No photo~bielszczaninUżytkownik anonimowy
czy miasto tylko daje, czy też rozlicza na co idą te pieniądze? W Chorzowie dali kasę na spłatę lichwiarskiej pożyczki, czyli lichwiarz zarobił kilka milionów z budżetu! Drugie pytanie: z tego co wiem, w Bielsku jest kilka klubów: - BKS Rekord, Zapora Wapienica i Podbeskidzie - czy inne też dostają kasę? I czy jest jakaś strategia miasta np., że promujemy Podbeskidzie, jako klub w wysokiej klasie, ale w zamian Podbeskidzie daje szansę talentom z innych klubów. No w ogóle czy miasto promuje współpracę, czy raczej niech się kluby kłócą i kibice młócą?
25 maja 17 10:15 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Tomasz. Użytkownik anonimowy
~Tomasz.
No photo~Tomasz. Użytkownik anonimowy
do ~piter:
No photo~piterUżytkownik anonimowy
27 maja 17 11:50 użytkownik ~piter napisał
NIECH ZYJE BKS_BIELSKO W 2022 ROKU STULECIE KLUBU W BIELSKU TYLKO BKS BKS BKS BKS!!!
Na stu lecie was nie będzie
27 maja 17 23:31 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~piterUżytkownik anonimowy
~piter :
No photo~piterUżytkownik anonimowy
NIECH ZYJE BKS_BIELSKO W 2022 ROKU STULECIE KLUBU W BIELSKU TYLKO BKS BKS BKS BKS!!!
27 maja 17 11:50 | ocena:75%
Liczba głosów:4
25%
75%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii