Dominacja „górali” i pewne trzy punkty

W mecz 25. kolejki I ligi Podbeskidzie Bielsko Biała pokonało Znicz Pruszków 2:0. „Górale” wygrali drugi mecz z rzędu. Taka sztuka udała się im dopiero po raz drugi w tym sezonie.

Podbeskidzie

Bielszczanie od pierwszych minut zdominowali przeciwnika i robili wszystko, aby jak najszybciej strzelić bramkę. Może dlatego wyjście na prowadzenie zajęło... im trochę czasu. Zanim Szymon Lewicki pokonał Piotra Misztala, sam zmarnował dwie znakomite sytuacje. Dodatkowo dobrej okazji nie wykorzystał Łukasz Sierpina, a strzał Tomasza Podgórskiego z rzutu wolnego końcówkami palców przeniósł nad poprzeczką Piotr Misztal, najjaśniejsza postać w zespole Znicza.

Upragniony gol padł w 41. minucie. Sprzed pola karnego uderzył Michał Janota. Bramkarz pruszkowskiego zespołu z najwyższym trudem obronił ten strzał. Do piłki dopadł Szymon Lewicki, który mimo asysty obrońcy z bliska wpakował ją do siatki.

Bielszczanie prowadzili zupełnie zasłużenie, a już na początku drugiej odsłony powinni podwoić swój kapitał. Michał Janota trafił jednak w poprzeczkę, a główka Jozefa Piaczka nieznacznie minęła słupek bramki Znicza. Przyjezdni nie byli zespołem, który mógłby zdominować Podbeskidzia. Niemniej jednak po kilku atakach zrobiło się niebezpiecznie. Szczególnie w momencie, kiedy „oko w oko” z Rafałem Leszczyńskim stanął się Aleksander Jagiełło. Skrzydłowy Znicza jednak spanikował i nie oddał strzału.

Świetnej okazji, aby zamknąć mecz, nie wykorzystał w 79. minucie Szymon Lewicki, który z kilku metrów główkował wprost w bramkarza. Aby w końcówce było spokojnie bielszczanie musieli zdać się na pomoc przeciwnika. Jozef Dolny mocno wstrzelił piłkę w pole karne. Podanie nieszczęśliwie przeciął Grzegorz Janiszewski i skierował futbolówkę do własnej siatki. Rezultat mógł jeszcze podwyższyć Nermin Haskić, ale trafił w słupek.

„Górale” wygrali drugi mecz z rzędu. Taka sztuka udała się im dopiero po raz drugi w tym sezonie. Poprzednio sześć punktów w dwóch kolejnych spotkaniach zdobyli w... 1. i 2. kolejce, kiedy to pokonali Olimpię Grudziądz i Drutex-Bytovię.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Znicz Pruszków 2:0 (1:0)
1:0 – Lewicki, 41 min

2:0 – Janiszewski, 85 min (samobójcza)
Sędziował Sylwester Rasmus (Toruń). Widzów 5220.
Podbeskidzie: Leszczyński – Gumny, Piaczek, Magiera, Jaroch – Podgórski (68. Dolny), Hanzel (90+1. Szymański), Janota (83. Sladek), Sierpina – Lewicki, Haskić.

Znicz: Misztal – Długołęcki, Janiszewski, Mysiak, Jakubik – Machalski, Borek (54. Kopciński) – Jagiełło, Banaszewski (62. Stryjewski), Kubicki – Kita (78. Paluchowski).
Żółte kartki: Stryjewski, Machalski.