Zgrupowanie z happy endem. Pierwsza zimowa wygrana "Górali"

Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało ze Ślęzą Wrocław 3:0 na zakończenie zgrupowania w Wałbrzychu.

Adam Nocoń
 fot. Krzysztof Dzierżawa  /  źródło: Pressfocus

Wrocławianie szybko rzucili się do ataku i Podbeskidzie miało poważne problemy z powstrzymywaniem naporu. Bielszczanie natomiast ograniczali się do kontrataków, z czego też udało się stworzyć kilka groźnych sytuacji. Jak chociażby w 17 min, kiedy Pawłowi Tomczykowi niewiele zabrakło do pokonania golkipera rywala.

 

Co jednak odwlecze... 11 min później Tomczyk, razem z Chmielem znaleźli już sposób na gola - ten drugi idealnie znalazł w polu karnym kolegę z zespołu, któremu pozostało tylko skierować piłkę do siatki. 

 

Na drugą połowę wyszedł już całkiem odmieniony skład. Jeden ze zmienników, Valerijs Sabala szybko zaakcentował swój udział w sparingu, dobijając strzał  Bartosza Jarocha. Od tego momentu rywale Podbeskidzia nie mieli już wiele do powiedzenia, a w 81 min dobijającego gola zdobył Ilijew, który po serii zwodów pokonał bezradnego bramkarza Ślęzy.

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Ślęza Wrocław 3:0 (1:0)

1:0 - Tomczyk, 28 min,

2:0 - Sabala, 49 min, 

3:0 - Iliev 81 min

Podbeskidzie: Leszczyński (30. Fabisiak, 60. Lech) - Matuszczyk (46. Jaroch), Wiktorski (46. Gibas), zawodnik testowany (46. Malec), Oleksy - Kostorz (46. Kozak), Andronic (46. Rakowski), Basta (46. Hanzel), Chmiel (46. Ilijew), Kolar (46. Sierpina) - Tomczyk (46. Sabala). Trener Adam NOCOŃ.

Z tej samej kategorii