Ważne decyzje kadrowe Jana Kociana. Co z wypożyczonymi piłkarzami?

W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu w barwach Podbeskidzia występowało pięciu zawodników wypożyczonych z innych klubów. Czy w przyszłym sezonie również będzie można ich oglądać w Bielsku?

Jan Kocian, Podbeskidzie
 fot. Krzysztof Dzierżawa  /  źródło: Pressfocus

Czterech z nich: Rafał Leszczyński, Robert Gumny, Szymon Lewicki i Nermin Haskić występowało w miarę regularnie. Szymon Szymański, który trafił do „górali” z Rekordu Bielsko-Biała jeszcze jesienią, pojawił się na boisku zaledwie cztery razy, ale w ostatnim meczu strzelił swojego premierowego gola w I lidze. Kibice zadają sobie pytanie, co stanie się w najbliższej przyszłości z tymi zawodnikami. Decyzje powinny zostać podjęte szybko, być może jeszcze dziś. Jakie będą? Tego nie wiemy, ale możemy pewnych rzeczy się domyślać. W przypadkach Lewickiego i Gumnego sprawa jest już raczej rozstrzygnięta. Najlepszy strzelec Podbeskidzia wróci do Arki Gdynia, trener Jan Kocian po meczu z MKS-em Kluczbork zapowiedział, że zespół się z nim pożegnał. Gumny otrzymał dyspozycję o rozpoczęciu przygotowań do nowego sezonu z Lechem Poznań. Co z pozostałymi?


Leszczyński pozostanie na kolejny sezon piłkarzem Piasta Gliwice, z którego był wypożyczony do Podbeskidzia. Klub skorzystał z klauzuli i kilka tygodni temu przedłużył jego kontrakt. Sam zainteresowany nie był tym specjalnie zachwycony, bo wie, że wielkich szans na grę w zespole ekstraklasy nie ma. W trakcie rundy wiosennej wiele razy mówił, że chciałby w Podbeskidziu zostać. Wszystko zależy zatem od tego, czy oba klubu dojdą do porozumienia w sprawie kolejnego wypożyczenia bramkarza, bo szans na transfer definitywny raczej nie ma. Podobnie, jak w przypadku Nermina Haskicia, który niespecjalnie kwapi się do tego, aby wrócić do Żyliny. Trener Kocian mówił, że chętnie widziałby tego zawodnika w zespole na przyszły sezon. Chodzi jednak o to, że słowacki klub „za frytki” zawodnika do Podbeskidzia nie odda. Dla Szymona Szymańskiego z kolei najlepiej byłoby, gdyby w pierwszoligowym klubie został. Musi jednak więcej grać.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~FrytekFANUżytkownik anonimowy
~FrytekFAN :
No photo~FrytekFANUżytkownik anonimowy
do FAN a ty komu kibicujesz ?
do Kubielas zajmij się pisaniem do gazetki szkolnej cieniasie

12 cze 17 13:25 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Baran kibic Ruchu Użytkownik anonimowy
~Baran kibic Ruchu :
No photo~Baran kibic Ruchu Użytkownik anonimowy
To dobry trener!!!
16 cze 17 23:38
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
I frytki do tego....cały komentarz tego klubu...hehehe
12 cze 17 09:24 | ocena:75%
Liczba głosów:8
25%
75%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii