Piotr Mandrysz: To nie koniec transferów

- W sparingach mieliśmy problemy ze strzelaniem goli, ale skala trudności w tych meczach była olbrzymia – mówi szkoleniowiec GKS-u Katowice.

Piotr Mandrysz
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

LESZEK BŁAŻYŃSKI: Zgrupowanie w Trzebnicy dobiegło końca. Jak ocenia pan obóz?

PIOTR MANDRYSZ: - Pozytywnie, bo mieliśmy bardzo dobre warunki. Porządny hotel ze świetnym jedzeniem, dobra odnowa biologiczna w aquaparku, korzystaliśmy również z nowo otwartej siłowni, a boisko treningowe trawiaste było tuż pod nosem. Pierwszy raz byłem tutaj na dłużej, bo wcześniej, jako trenerem Termaliki, spędziłem w Trzebnicy razem z drużyną dwa dni przed meczem ze Śląskiem Wrocław. Spotkaniom sparingowym, treningom sprzyjała również umiarkowana pogoda. Obyło się bez upałów, ale także deszczu.

 

Rozegraliście dwa mecze kontrolne, z FC Zlin i Chrobrym Głogów (w obu spotkaniach padły wyniki 0:0). W sumie latem w sześciu sparingach drużyna strzeliła tylko jednego gola! Nie martwi to pana?

PIOTR MANDRYSZ: - Wiadomo, że lepiej byłoby, gdybyśmy zdobyli tych bramek więcej, ale trzeba zwrócić uwagę na to, z kim rozgrywaliśmy mecze. Śląsk Wrocław i Bruk Bet Termalica występują w ekstraklasie, Zlin zdobył Puchar Czech i gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Poza tym te zespoły były na innym etapie przygotowań. Pozostałe drużyny grają w I lidze, czyli nie rywalizowaliśmy z drużynami z niższej klasy rozgrywkowej. Z Termalicą i czeskim zespołem zremisowaliśmy. Te starcia pokazały, że czeka nas jeszcze sporo pracy, ale także to, że w niedalekiej przyszłości jesteśmy w stanie grać jak równy z równym z silnymi drużynami.

 

Pozyskaliście już latem dziewięciu piłkarzy. Czy zamierza pan jeszcze kogoś sprowadzić?

PIOTR MANDRYSZ: - Kadra nie jest zamknięta. Dopiero co wróciliśmy z obozu i spotykam się z kierownictwem klubu w kwestii kolejnych wzmocnień. Poszukujemy zawodnika do środka drugiej linii. Nie ma to być jednak klasyczna „10”, bo takich graczy mam dwóch w składzie (Tomasz Foszmańczyk i Dawid Plizga – przyp. red.). Ale przyda nam się zawodnik, który będzie pracował od jednego pola karnego do drugiego. Wtedy miałbym komfort wyboru w pomocy w przypadku urazów, kartek, czy też słabszej dyspozycji któregoś z graczy. Ma do nas także dołączyć młody skrzydłowy oraz zastanawiamy się nad lewym obrońcą.

 

Zadowolony jest pan z tego, jak radzą sobie nowi zawodnicy?

PIOTR MANDRYSZ: - Sytuacja byłaby lepsza, gdyby ci gracze dołączyli do zespołu na początku przygotowań. Powoli aklimatyzują się w zespole, ale wiadomo, że potrzeba na to czasu, bo to kwestia zgrania pewnych nawyków, wypracowania automatyzmu gry. Letni okres przygotowawczy jest bardzo krótki, a wspomniani piłkarze są na różnym etapie przygotowania fizycznego.

 

Musiał pan na nowo stworzyć blok defensywny.

PIOTR MANDRYSZ: - Na samym początku podkreślałem, że nie jestem zwolennikiem rewolucji, ale życie zmusiło do zmian. Po nieudanej końcówce poprzedniego sezonu doszliśmy do wniosku, że trzeba trochę szatnię, użyję tu nieładnego słowa, przewietrzyć. Dlatego drużyna potrzebuje czasu, aby zacząć grać na miarę oczekiwań. Muszę jednak pochwalić zespół za grę defensywną, specjalnie używam tutaj słowa „zespół”, bo we współczesnym futbolu napastnik jest przecież pierwszym defensorem.

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~chopUżytkownik anonimowy
~chop
No photo~chopUżytkownik anonimowy
do ~siwen:
No photo~siwenUżytkownik anonimowy
20 lip 17 20:34 użytkownik ~siwen napisał
nIEBIESKI Kure@##%$#%ski - ulubiona liczba smrodow...36 milonow dlugu i stadion z zicami na lozy z zajezdni tramwajowej.
dziewczynki z bukowej jesteście w naszym cieniu
buchacha
20 lip 17 21:15 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~chop:
No photo~chopUżytkownik anonimowy
20 lip 17 21:15 użytkownik ~chop napisał
dziewczynki z bukowej jesteście w naszym cieniu
buchacha
Cicho dajko.....
wy Ruch'ałki jesteście w naszym cieniu, buhahahha.....
czyli jak my mało znaczymy to wy jesteście w czarnej dziurze .... :)))
21 lip 17 23:55 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~PDWUżytkownik anonimowy
~PDW :
No photo~PDWUżytkownik anonimowy
Chop idź włącz sobie bajki poogladaj Net Fanie ze SMrOdowa
21 lip 17 18:30 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii