Sensacyjna roszada w Sosnowcu? Mandrysz może zastąpić Banasika

Oficjalnie tematu nie ma. "Na mieście" mówi się jednak, że jeśli Zagłębie potknie się w Kluczborku, dojdzie do kolejnej zmiany szkoleniowca.

27.11.2016 POGON SIEDLCE - ZAGLEBIE SOSNOWIEC 1 LIGA PILKARSKA PLP PILKA NOZNA
 fot. Łukasz Grochala  /  źródło: Cyfrasport

Dokładnie przed rokiem, 5 kwietnia 2016, w Sosnowcu mieliśmy piłkarskie święto. Zagłębie mierzyło się z Lechem Poznań w półfinale Pucharu Polski i miało realną szansę na awans do decydującego boju o główne trofeum. Nie udało się, ale sosnowiczanie pożegnali się z rozgrywkami godnie – remisem 1:1. Drużyną dyrygował wówczas Artur Derbin. Nikt wtedy nie przypuszczał, że na przestrzeni dwunastu kolejnych miesięcy przy Kresowej dojdzie aż do sześciu roszad szkoleniowych…

 

Mandrysz na horyzoncie
Czy niebawem dojdzie do kolejnej? O takim scenariuszu mówi się jak na razie tylko „na mieście”. Jeśli wierzyć pogłoskom, z Zagłębiem w bliskiej perspektywie może się pożegnać trener Dariusz Banasik! Ma się tak stać, jeśli jego drużyna w najbliższą sobotę nie wygra na wyjeździe z MKS-em Kluczbork, który zamyka obecnie ligową tabelę. – Nikt nikomu takiego ultimatum nie postawił – oznajmia dyrektor sportowy klubu, [Robert Stanek]. Nie znaczy to jednak, że w prognozie nie ma ziarna prawdy. Akurat Sosnowiec to – używając metafory – teren sejsmicznie mocno niestabilny. W ostatnim czasie nigdzie indziej trzęsienie ziemi nie zdarza się tak często jak tu.
Wątek wydaje się o tyle sensacyjny, że po ewentualnej dymisji Banasika stery drużyny miałby objąć ponownie… Piotr Mandrysz. Szkoleniowiec, którego w nieprzyjemnych okolicznościach pożegnano w grudniu, co miesiąc pobiera od Zagłębia słusznych gabarytów pensję. A jeśli sosnowiczanie wywalczą awans, dostanie sowitą podwyżkę.

 

Wstrząs na życzenie
Pierwsze dni wiosny są dla Zagłębia wyjątkowo trudne, mimo że większość klubów z zaplecza ekstraklasy chętnie zamieniłaby się z sosnowiczanami na problemy. Mimo nieustannych zawirowań natury nie tylko boiskowej, ekipa z Kresowej niezmienni zajmuje znakomitą pozycję do ataku na krajową elitę. Wystarczy – bagatela – uzdrowić atmosferę po nieudanym starcie rundy rewanżowej i skupić się na gromadzeniu kolejnych punktów…
Łatwo jednak powiedzieć, trudniej wykonać. Po sobotniej porażce z przedostatnim w tabeli Zniczem Pruszków (0:3) kibice nadal kipią z wściekłości i dają temu wyraz - póki co w przestrzeni wirtualnej. Aby załagodzić bombowy klimat, w poniedziałek prezes Marcin Jaroszewski pożegnał dwóch najbardziej doświadczonych graczy zespołu, Sebastiana Dudka i Krzysztofa Markowskiego. Ich głów głośno domagali się najzagorzalsi fani ze Stadionu Ludowego, o czym w niewybredny sposób informowali już w sobotę wieczorem. To ma być wstrząs, który obudzi drużynę i skieruje ją z powrotem na właściwe tory.

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Oli:
No photo~OliUżytkownik anonimowy
6 kwi 17 14:31 użytkownik ~Oli napisał
Być może kilka wpadek na swoim koncie prezes Zagłębia ma. Jednak gospodarności prezesiny z Zabrza czy Chorzowa od Jaroszewskiego mogliby się uczuć. Zadłużenie Zagłębia maleje a na Śląsku tylko ciągle słychać o defraudacji publicznych pieniędzy na kluby kt
Ehh... kilka wpadek ale dobra gospodarność prezesa Jaroszewskiego ?
No dobra, pomijając te "drobne" wpadki...
to niby jaka gospodarność i z czego niby ma mieć taki dobry wynik finansowy ?
Zagłębie ma taki sam stary "skansen" jak ma Ruch tylko że o ponad 4 razy mniejszy. Stadion w Sosnowcu ma max. 3 tys. pojemności a ten Ruchu ma 13 tys. Sponsorów ZS ma dobrych O.K. tylko mi nie mów że lepiej Wam płacą za 1 ligę niż Ruchowi Ch. za Ekstraklasę bo zaraz Cię wszyscy wyśmieją.
Więc z czego ma mieć te finanse ???
Druga sprawa że Wam się jeszcze nikt nie dobierał do spraw finansowych i nikt specjalnie nie węszy w tym kierunku bo jesteście zaprzyjaźnionym klubem z Legią a zauważ, otwórz oczy na prawdę - kto miesza śląskim klubom i węszy afery związane z finansami ? No kto, kim byli dziennikarze którzy opublikowali ostatnią aferę w Ruchu ? Kto non stop zarzuca Górnikowi przejadanie miejskich pieniędzy i niegospodarność, NO KTO ???
W E S Z Ł O_P L. - Znasz takich ?
A skąd są ? - KOLEGO Z WARSZAWY !!!
N.A.R.A !!!
6 kwi 17 16:30 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Skoro nadal płacicie Mandryszowi (czyli dalej jest trenerem ZS) i nie ma już w Sosnowcu Dudka i Markowskiego (głównych winowajców zwolnienia Mandrysza) to po co czekacie na zmianę trenera ? Nie rozumiem takiej decyzji i czekania na porażkę w Kluczborku który walczy o życie i będzie w tym meczu faworytem z powodu słabej formy i dużych ostatnich osłabień Zagłębia (Szumski, Mankego + Dudek, Markowski).
Mandrysz >>> Banasik
5 kwi 17 21:10 | ocena:100%
Liczba głosów:19
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~wiem to powiemUżytkownik anonimowy
~wiem to powiem
No photo~wiem to powiemUżytkownik anonimowy
do ~Zagloba :
No photo~Zagloba Użytkownik anonimowy
6 kwi 17 09:02 użytkownik ~Zagloba napisał
Bo prezes Jaroszewski to ostoja zawodowego prowadzenia klubu i nikt mu nie powie ze czarne jest czarne a białe białe .
No ba, czysty profesjonalista i przy tym pełny luzak,
w Sosnowcu prezes klubu a po robocie uwielbia bawić się w wiejskich remizach na koncertach Disco Polo w garniaku i gumofilcach :)))
6 kwi 17 12:04 | ocena:88%
Liczba głosów:8
88%
13%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii