Krótka musztra przed premierą. Piłkarze Zagłębia dostali burę od trenera

Trener Dariusz Dudek odbył z piłkarzami Zagłębia Sosnowiec rozmowę dyscyplinującą. Poziom ich zaangażowania w ostatnim sparingu odbiegał od oczekiwań szkoleniowca.

GKS Tychy - Zaglebie Sosnowiec
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Sobotni mecz kontrolny z GKS-em Bełchatów opatrzony był klauzula tajności. Chodziło o udoskonalenie schematów, które pozwolą Zagłębiu zainkasować komplet punktów na inaugurację rundy wiosennej – 3 marca w Siedlcach. Porażka 0:1 z II-ligowcem nikogo jednak przy Kresowej pozytywnie nie nastroiła…

 

Deklaracja nienawiści

- Jedno, czego szczerze nienawidzę, to przegrywać – mówi otwarcie trener Zagłębia, Dariusz Dudek. – Myślę, że podpisałoby się pod tym wielu innych szkoleniowców. Nawet w sparingu oczekuję zwycięstwa. Nie może być tak, że na zgrupowaniu w Hiszpanii gramy z Chińczykami i widzę drużynę walczącą na 120 procent, a przychodzi mecz kontrolny z Bełchatowem i tego zaangażowania zaczyna brakować. Nie ukrywam, że to dla mnie bardzo denerwujące.

 

Dobrze, że nie liga

Trener Dudek rzadko dzieli się swoją irytacją publicznie. Skoro tym razem zrobił wyjątek, to znaczy, że jego podopieczni naprawdę zasłużyli na burę. Do rozmowy o charakterze dyscyplinującym doszło do Kresowej wczoraj.

 

- Nie mam zwyczaju przechodzić obok przegranego meczu obojętnie i wmawiać sobie, że nic się nie stało i że za tydzień będzie lepiej – tłumaczy Dudek. – Dobrze, że coś takiego przytrafiło nam się w ostatniej fazie przygotowań, a nie w lidze. Moi zawodnicy muszą wiedzieć, że maksymalna koncentracja i maksymalne zaangażowanie potrzebne jest nawet nie od pierwszej do 90. minuty, tylko od pierwszego do ostatniego gwizdka. Tego zabrakło chociażby w poprzednim sezonie i przyszło za to zapłacić utratą marzeń o awansie do ekstraklasy.

 

Ktoś ładnie powiedział

Porażka z Bełchatowem to dla sosnowiczan jedyny przegrany sparing na polskiej ziemi. Podczas zgrupowania w Hiszpanii polegli jeszcze tylko w starciu z TSV 1860 Monachium (również 0:1). Bilans pozostałych gier wygląda okazale - sześć zwycięstw i dwa remisy. W najbliższą sobotę w Siedlcach rezultaty zimowych potyczek nie będą miały jednak żadnego znaczenia.

 

- Wierzę, że porażka z Bełchatowem to był tylko wypadek przy pracy – kończy Dudek. – Każdy kolejny występ musimy potraktować tak, jakby to był najważniejszy mecz w życiu. Chciałbym, żeby liga wreszcie wystartowała. Bardzo nam już brakuje adrenaliny. Ładnie ktoś powiedział, że taki klub jak Zagłębie musi kiedyś ponownie trafić do ekstraklasy. Mamy świadomość, o co gramy i nie zamierzamy tracić czasu…

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~TKUżytkownik anonimowy
~TK :
No photo~TKUżytkownik anonimowy
Taaa. Z przykroscia, jako wielolet i kibic Zaglebia musze napisac, ze przy takiej organizacji i zarzadzaniu, ekstrklasa to za wysokie progi. Zreszta 1 sezon po ewentualnym awansie to sybko zweryfikuje.
1 mar 07:25 | ocena:75%
Liczba głosów:4
25%
75%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii