To już wariatkowo? Dwa mecze 48 godzin. Albo trzy - w sześć dni

Katowiczanie mają w tej chwili - już po raz drugi tej jesieni - bardzo długą przerwę w meczach ligowych, spowodowaną przełożeniem ich spotkania ze Stomilem na 18 października. To znaczy... na razie na osiemnastego.

GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice
 /  fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

- Taki termin wyznaczył nam PZPN, mamy oficjalne pismo w tej sprawie, i on jest dla nas wiążący - mówi kierownik ds. komunikacji w GKS-ie, Maciej Blaut. Sęk w tym, że Polsat - właściciel praw telewizyjnych do I ligi - poinformował właśnie o planach transmisji z derbów GieKSa - Ruch Chorzów, „wrzucając” je w swą ramówkę na... 20 października (20.45). Oznaczałoby to, że obydwa zespoły - bo przecież „Niebiescy” mają dwa dni wcześniej zagrać zaległą potyczkę z Puszczą Niepołomice - musiałyby wybiec na boisko po ledwie 48-godzinnej przerwie!

 

- Nie ma w tej chwili żadnych ustaleń w sprawie terminu meczu GKS - Ruch - mówił nam wczoraj wieczorem dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN, Łukasz Wachowski. Nie wykluczał jednak, że sprawy „nabiorą tempa” już w środę. Piszemy „sprawy”, bo ewentualny upór TV przy piątkowym terminie atrakcyjnie zapowiadających się derbów oznaczałby konieczność przesunięcia spotkań Ruchu w Niepołomicach i katowiczan ze Stomilem na wtorek, 17 października.
Zdaje się, że w Chorzowie ktoś taki scenariusz zakładał; Ruch mecz 13. kolejki, z Rakowem, zaplanował bowiem na piątek, 13 października. GKS natomiast, który zagrać ma w Bielsku-Białej, w polsatowskiej ramówce wpisany został na sobotę, 14 października. To oznacza, że trzy gry ligowe (z Podbeskidziem, Stomilem i Ruchem) podopieczni Piotra Mandrysza musieliby zagrać w sześć dni!!!

 

Zauważmy przy okazji, że generalnie będzie to intensywny tydzień dla fanów GieKSy. 17 lub 18 października (a potem 20 lub 21) piłkarze zagrać mają ze Stomilem i Ruchem. 18.10. siatkarze podejmą MKS Będzin, tego samego dnia piłkarki nożne zagrać mają w Pucharze Polski z UKS SMS II Łódź. Dwa dni później zaś hokeiści zmierzą się w „Satelicie” z Orlikiem Opole!

Z tej samej kategorii