Kwartet z zaproszeniem: Piotr Mandrysz przyjrzał się GieKSiarsiej młodzieży

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Stadionie Śląskim katowiczanie zagrali ostatnią w tym roku gierkę.

Sparing GKS - GKS
 /  fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Rywal nie był wymagający, ale też cel spotkania był zupełnie inny: chodziło o zaprezentowanie wychowanków Akademii „Młoda GieKSa” sztabowi szkoleniowemu pierwszej drużyny. - Różnica jest niemała, bo piłkę seniorską od juniorskiej różni głównie szybkość operowania piłką, i tym elementem tych młodych chłopców przewyższaliśmy. Ale być może niektórzy z nich zaistnieją w wielkiej piłce - trener Piotr Mandrysz podsumował potyczkę w słowach, które mają nastolatków Adriana Napierały (roczniki 1999 i 2000) motywować do dalszej ambitnej pracy.
Do tejże z pewnością zmotywuje ich także fakt, że - przynajmniej na chwilę - pierwszoligowców mają „na wyciągnięcie ręki”. A czterech z nich w minionych dniach wzięło udział w badaniach, jakimi kilka dni poddani zostali GieKSiarze. - Będą też u nas na piątkowym treningu - zapowiada szkoleniowiec. Ów kwartet to obrońca Patryk Wnuk, pomocnicy Kamil Stachowiak i Szymon Małecki (trenował już z pierwszym zespołem za Jerzego Brzęczka) oraz napastnik Bartłomiej Szojda. Warto też pamiętać, że od pół roku pełnoprawnym członkiem pierwszoligowej kadry jest także Paweł Juraszczyk, wczoraj grający w ekipie Młodej GieKSy.
Czy na piątkowym - jednym - treningu skończy się przygoda wspomnianej czwórki z pierwszym zespołem, czy też 13 stycznia wznowią z nim zajęcia? - Nie przesądzam tego; to kwestia rozmów wewnątrz klubu - dodaje trener Mandrysz.
W środę na murawie zabrakło kilku zawodników podstawowej jedenastki. - Zagrali ci, którzy są w pełni zdrowi. Innych nie eksploatowaliśmy, żeby nie narażać na pogłębienie dolegliwości - tak szkoleniowiec wyjaśnił nieobecność m.in. Sebastiana Nowaka, Mateusza Kamińskiego czy swego syna. Najbliższe dni mają z kolei wyjaśnić kwestię „być albo nie być” kilku innych GieKSiarzy w kadrze na rundę wiosenną.

GKS Katowice - Młoda GieKSa 4:0
GKS: Abramowicz - Mokwa, Midzierski, Klemenz (31. Mączyński), Słomka - Frańczak (36. Skrzecz), Szulek (36. Kalinkowski), Kuliński (36. Zejdler), Błąd (36. Plizga) - Prokić (36. Goncerz), Yunis. Trener Piotr MANDRYSZ.

MŁODA GIEKSA: Spałek (36. Frankowski) - Majeranowski, Wycisk (46. Rataj), Patryk Wnuk - Stachowiak (46. Podstawa), Szczyrba (46. Słociński), Jedyński, Małecki, Juraszczyk - Szojda (46. Martyniak), Grzechynka (46. Piątek). Trener Adrian NAPIERAŁA.
Grano 2x35 min.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Andrzej RyttUżytkownik anonimowy
~Andrzej Rytt :
No photo~Andrzej RyttUżytkownik anonimowy
całe zło GIEKSY to brak rezerw.Pomysł likwidacji tego zaplecza to istny sabotaż,. Osoba lub osoby które mają likwidacje na sumieniu powinny pomyśleć jak reaktywować zaplecze Mówienie że decydowały względy ekonomiczne głupia wymówka i mydlenie oczu.Panowie prezesi dobry klub a takim ma być GKS KATOWICE który powinien być wizytówką naszego miasta musi mieć zaplecze aby ogrywać zmienników a co za tym idzie automatycznie powstaje konkurencja i przegląd stanu posiadania rezerw.Jestem pewien że trener Mandrysz mając grające rezerwy miałby komfort psychiczny i możliwość lepszego widzenia kapitału zawodniczego.Żaden trening nie zastąpi grania nawet w rezerwach 4 lub5 ligowych . Szanowni Prezesi oraz włodarze naszego miasta chcąc awansować do ekstraklasy musimy spełnić ten warunek . Z POWAŻANIEM ANDRZEJ .
13 gru 17 08:21 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~GrzegorzUżytkownik anonimowy
~Grzegorz
No photo~GrzegorzUżytkownik anonimowy
do ~Grzegorz:
No photo~GrzegorzUżytkownik anonimowy
25 gru 17 22:55 użytkownik ~Grzegorz napisał
Popieram pana,wszystkie markowe kluby mają rezerwy i jak najszybciej trzeba je posiadać,gdzie ogrywać tych z młodej Gieksy
Ciekawe czyj to był pomysł by rezerwy likwidować,to jest pytanie za 100 pkt.
25 gru 17 23:02
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~GrzegorzUżytkownik anonimowy
~Grzegorz
No photo~GrzegorzUżytkownik anonimowy
do ~Andrzej Rytt:
No photo~Andrzej RyttUżytkownik anonimowy
13 gru 17 08:21 użytkownik ~Andrzej Rytt napisał
całe zło GIEKSY to brak rezerw.Pomysł likwidacji tego zaplecza to istny sabotaż,. Osoba lub osoby które mają likwidacje na sumieniu powinny pomyśleć jak reaktywować zaplecze Mówienie że decydowały względy ekonomiczne głupia wymówka i mydlenie oczu.Pano
Popieram pana,wszystkie markowe kluby mają rezerwy i jak najszybciej trzeba je posiadać,gdzie ogrywać tych z młodej Gieksy
25 gru 17 22:55
Liczba głosów:0
0%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii