Rafał Górak: Zespół, nie indywidualności!

Już w piątkowy wieczór ruszy kolejny sezon w pierwszej lidze. Czego się po nim spodziewać? Zapytaliśmy o przedsezonowe prognozy tych, którym losy śląsko-zagłębiowskich drużyn nie są obce. O swoich oczekiwaniach mówi były trener GKS-u Katowice.

Rafał Górak
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

1. Czego spodziewa się pan w tym sezonie od „swojej” drużyny?

Wierzę, że GieKSa będzie walczyła o pierwsze-drugie miejsce w tabeli. Wiem, że wyniki sparingów były nieszczególne, ale... jak znam trenera Piotra Mandrysza, z pewnością gros czasu i sił poświęcił na pracę nad solidną grę w obronie. Na pewno jednak drużyna jest w bardzo trudnym momencie. Plan, który nie został wypełniony w ubiegłym sezonie, bez wątpienia odbił się na niej. Trzeba zmierzyć się nie tylko z rywalami, ale i własnymi „zmorami”.

 

2. Z jakim letnim transferem wiąże pan największe nadzieje i które osłabienie może być najbardziej znaczące?

Nie robią na mnie wrażenia transfery piłkarzy. Do GieKSy w ostatnich latach przychodzili różni gracze - zazwyczaj wyróżniający się w innych klubach pierwszej ligi - a plan awansu cały czas jest niezrealizowany... Trzeba zbudować zespół, bo indywidualności na boisku nie wystarczą. Dlatego najważniejszy ruch transferowy to... zatrudnienie Piotra Mandrysza. Najbardziej fascynująca będzie bowiem batalia trenerów. W ub. sezonie Radosławowi Mroczkowskiemu udało się zmobilizować - i zaprowadzić jeszcze raz do ekstraklasy - Trochima i Korzyma. Marcin Brosz utarł innym nosa decyzją postawienia na młodych.

 

3. Kogo widzi pan wśród faworytów rozgrywek?

Podobnie jak w poprzednim sezonie, nie będzie drużyny, która narzuci dominację reszcie stawki. W tym widzę szansę dla GieKSy, która nie jest najmocniejsza personalnie. A że kibicuję zawsze śląskim drużynom, mam nadzieję, że dwie z nich wywalczą awans. Bliskie mi są zwłaszcza te kluby, z którymi byłem związany w przeszłości. Dwa GKS-y na dwóch czołowych miejscach? Dlaczego nie?!

 

Z tej samej kategorii