Zesłany na lewą? „Rozważę ten scenariusz” - potwierdza trener

Sparingi są po to, by - sprawdzając piłkarzy na nietypowych dla nich pozycjach - przekonać się, w czy w trakcie sezonu, w sytuacjach trudnych, móc wykorzystać danego gracza w innej niż zazwyczaj roli - po ubiegłotygodniowym sparingu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza (0:0) trenera Piotra Mandrysza do takiej wypowiedzi skłonił występ Łukasza Zejdlera na lewej stronie katowickiej defensywy.

GKS Katowice - Fastav Zlin
 /  fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Występ z konieczności, bo wciąż skutki urazu odczuwał Mateusz Mączyński. Co prawda w roli lewego obrońcy grywali w zespole z Bukowej m.in. Adrian Frańczak i Damian Garbacik, ale... - Pamiętałem Łukasza z występów na tej pozycji m.in. w Cracovii - przyznawał Piotr Mandrysz.

- To prawda, że miewałem epizody na tej pozycji. Musiałem sobie tylko przypomnieć pewne zachowania - potwierdzał już po spotkaniu Łukasz Zejdler. Wypadł na tyle dobrze, że zasłużył sobie nie tylko na dobrą „notkę” za mecz z niecieczanami, ale i „dał do myślenia” szkoleniowcowi. - Na pewno będę rozważać ten scenariusz - podkreślił trener Mandrysz, gdy zapytaliśmy o „trwałe” przesunięcie Zejdlera na bok defensywy.

Trudno się zresztą dziwić; GieKSa - po angażu Łukasza Klemenza - ma możliwość wystawienia solidnych zasieków przed linią obronną. Stanowić je mogą właśnie Klemenz - znacznie też podwyższający „średnią wzrostu” w tej strefie, o czym trener katowiczan też wspominał - i Bartłomiej Kalinkowski. I z takim właśnie „rozdziałem zadań” GieKSiarze rozpoczęli też środowy sparing ze zdobywcą Pucharu Czech, Fastavem Zlin. Efekt? Kolejna gra „na zero z tyłu”!

Niewykluczone więc, że nawet jeśli wspomniany Mączyński będzie już w pełni sił i formy (w środę zagrał nieco ponad pół godziny), Zejdler będzie jednak „numerem jeden” na lewą obronę! - Na pewno czuję się pomocnikiem, ale w defensywie też zagram - zapewnił 25-letni wychowanek Unii Racibórz.

Dziś - w kolejnym sparingowym meczu podczas zgrupowania w Trzebnicy - rywalem katowiczan będzie Chrobry Głogów.

 

Z tej samej kategorii