Za słabi na mocnych? Pogoń Siedlce nie zrobi krzywdy GieKSie

Plasująca się na 10. miejscu w tabeli Pogoń w tym sezonie gościła już sześć spośród siedmiu czołowych obecnie drużyn tabeli. Wszystkie te mecze przegrała, tracąc w nich aż 17 bramek! Dziś o 17.00 tym siódmym zespołem z czołówki, który zagra w Siedlcach, będzie GKS Katowice. Co warto wiedzieć przed tą potyczką?

GKS Katowice - Pogon Siedlce
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

* W tej chwili podopieczni Marcina Broniszewskiego są też w trakcie kiepskiej passy. Nie wygrali żadnego z ostatnich pięciu meczów (4 porażki i ubiegłotygodniowy remis). Na wygraną na własnym stadionie czekają zaś już od 11 marca, kiedy w Siedlcach pokonali Górnika 2:1.

* Nic dziwnego, że choć miesiąc temu, po 23. kolejce, siedlczanie mieli zaledwie punkt straty do GKS-u, dziś ta różnica wzrosła do 10 „oczek”.

* Widać, co się dzieje w tej rundzie na boiskach pierwszoligowych: nikogo nie można lekceważyć - Mikołaj Lebedyński, nawet przy uwzględnieniu powyższych faktów, nie spodziewa się „lekkiego, łatwego i przyjemnego” zwycięstwa swej drużyny.

* Czy 3:0 z GKS-em Tychy w minioną sobotę oznacza, że GieKSa wreszcie jest na właściwej drodze do awansu? - Nie mam wątpliwości, że to klub-samograj; gotowy na ekstraklasę - ocenia pilnie śledzący pierwszoligowe zmagania Janusz Białek, były trener katowiczan.

* Podopieczni Jerzego Brzęczka kwiecień mieli dość udany - 10 punktów w 5 meczach. Świetnie - co ważne przed potyczką w Siedlcach - szło im zwłaszcza na wyjazdach, z których przywieźli 7 „oczek” i aż 10 zdobytych bramek.

* „Królem polowania” był w minionym miesiącu Andreja Prokić, autor czterech trafień. Jedno mniej zaliczył Grzegorz Goncerz, ale on musiał - z powodów kartkowych - opuścić ubiegłotygodniowe starcie z GKS-em Tychy.

* Wygrana w derbach sprawiła wielką frajdę kibicom katowiczan. Piłkarze podeszli do niej z chłodniejszą głową. - Teraz już każdy mecz będzie jak derby - czy to z Pogonią Siedlce, czy z Górnikiem Zabrze. W każdym musimy grać o 3 punkty - przypomniał Mateusz Kamiński.

* U stopera GieKSy „odezwały się” w trakcie meczu z tyszanami „dawne” dolegliwości pleców - stąd zmiana przed końcem spotkania. - Na Pogoń będę gotowy - zapewniał jednak „Kamyk”.

* Jedną bramkę (stało się to tydzień temu, w meczu ze Stomilem) strzelił na pierwszoligowych boiskach Dariusz Zjawiński od momentu założenia korony króla strzelców na tym szczeblu rozgrywek (21 trafień w sezonie 2013/14).

* 21 bramek na tychże boiskach strzelił natomiast Grzegorz Goncerz od momentu założenia korony króla strzelców (21 trafień w sezonie 2014/15).

* Właśnie meczem z Pogonią Siedlce (2:0) dwa lata wstecz awans do ekstraklasy (z Termalicą) przypieczętowali dzisiejsi katowiczanie: Sebastian Nowak i Tomasz Foszmańczyk. Teraz obaj są na dobrej drodze do powtórzenia tego wyczynu, na pewno jednak nie dokonają tego już w sobotę.

Przypuszczalne składy
POGOŃ: Misztal - Lewandowski, Jędrych, Żytko, Szrek - Świerblewski, Paczkowski, Chyła, Tomasiewicz, Janicki - Zjawiński.
GKS: Nowak - Kamiński, Wisio, Garbacik, - Czerwiński, Zejdler, Kalinkowski, Foszmańczyk, D. Abramowicz - Prokić, Lebedyński.

 

Z tej samej kategorii