Starzy znajomi wpadną na Bukową. Strzeż się, GieKSo!

W sobotni wieczór (godz. 18.00) GKS Katowice podejmie Wigry Suwałki. Co warto wiedzieć przed tą konfrontacją?

GKS KATOWICE - WIGRY SUWALKI
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

* Artur Skowronek, obecny opiekun Wigier, był trenerem GKS-u przez sześć miesięcy - od 29 października 2014 do 25 kwietnia 2015. Jego bilans w tym okresie to 4 zwycięstwa, 3 remisy i 6 porażek.

* W sztabie GieKSy pracował z nim wówczas Grzegorz Mokry. On - jako II trener Wigier Suwałki, u boku Dominika Nowaka - zanotował już triumfalną wizytę w Katowicach. Rok temu suwalczanie wygrali tu 1:0.

* Skowronek z kolei po odejściu z Bukowej pracował tylko w dwóch klubach pierwszoligowych: Olimpii Grudziądz i - obecnie - w Wigrach. Bilans ma nieciekawy: spośród 17 meczów jego podopieczni wygrali tylko jeden: we wrześniu 2015 roku grudziądzanie pokonali u siebie 1:0... GKS Katowice!

* Dużo wcześniej - w latach 2011-12 - z GieKSą mecze pierwszoligowe rozgrywali też prowadzeni przez niego gracze Ruchu Radzionków. W tym przypadku bilans tych starć też jest dla Artura Skowronka korzystny: 2 remisy i wygrana (2:1 przy Bukowej)!

* Natomiast prowadzone przez Piotra Mandrysza zespoły pierwszoligowe jeszcze z Wigrami nie przegrały. W sezonie 2014/15 Termalica Nieciecza zanotowała z suwalczanami remis (1:1) i wygraną (2:0). W ub. sezonie zaś zwycięsko z batalii z ekipą z „polskiego bieguna zimna” wyszło Zagłębie Sosnowiec (2:0).

* 2592 minuty w barwach Wigier w 31 meczach pierwszoligowych (w sezonie 2015/16) zaliczył Bartłomiej Kalinkowski, dziś pomocnik GKS-u. Zdobył wówczas 3 bramki, „zebrał” 10 żółtych i 1 czerwoną kartkę.

* Trzech piłkarzy, reprezentujących (w nieodległej) przeszłości barwy GKS-u, mają w tej chwili w swych szeregach Wigry. To Adrian Jurkowski (6 tegosezonowych meczów ligowych w pełnym wymiarze czasowym), Krzysztof Wołkowicz i - zakontraktowany „last minute” - Łukasz Budziłek. „Wołka” jednak kibice w Katowicach nie zobaczą na pewno - nie zmieścił się w meczowej osiemnastce na to spotkanie.

* Rumuński napastnik Laurentiu Iorga, w końcówce okienka transferowego zakontraktowany (na rok) przez Wigry i czekający na debiut w I lidze, sześć lat temu - w barwach Otelulu Galati - grał w... Lidze Mistrzów. Zaliczył w niej występy przeciwko Manchesterowi United, FC Basel i Benfice Lizbona.

Przypuszczalne składy
GKS: Abramowicz - Frańczak, Kamiński, Midzierski, Zejdler - Pleva, Kalinkowski - Paweł Mandrysz, Goncerz, Błąd - Kędziora.
WIGRY: Budziłek - Bogusz, Remisz, Jurkowski, Bukacki - Mackiewicz, Sokołowski, Radecki, Gąska, Pyłypczuk - Iorga.

Z tej samej kategorii