Jeden do setki... Eks-GieKSiarz sprawdzi swych byłych kolegów

4,5 roku spędził przy Bukowej Sławomir Duda, który latem przeniósł się do Bytowa. Najbardziej dlań udany był sezon 2013/14 - zagrał w 29 meczach ligowych GieKSy, zdobywając 4 gole. W sumie zaliczył w ekipie katowickiej... 99 gier o punkty, strzelając 10 bramek. Co jeszcze warto wiedzieć przed sobotnim (godz. 18.00) meczem Drutex-Bytovia - GKS Katowice?

Drutex Bytovia Bytow - Pogon Szczecin
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

* Eksbytowian w składzie GieKSy nie ma. Warto jednak przypomnieć, że kilkanaście miesięcy temu zastanawiano się w Katowicach nad złożeniem oferty Januszowi Surdykowskiemu, minionej zimy zaś pojawiał się temat ewentualnego angażu Filipa Modelskiego.

* Wspomniany Surdykowski, supernsnajper bytowian, już od ponad dekady strzela gole w różnych klasach rozgrywkowych. Spośród obecnych pierwszoligowców nie zaaplikował dotąd bramki tylko Stali Mielec i Puszczy Niepołomice. Katowiczan - swych najbliższych rywali - trafił trzykrotnie. 

* Damian Garbacik, odsunięty parę tygodni decyzją zarządu od pierwszej drużyny GKS-u, ćwiczy już z I-ligowym składem, choć formalnie nakaz treningów z juniorami jeszcze nie został uchylony.

* Do treningów z kolegami wrócił już też Mateusz Mączyński, ale po dłuższej przerwie (spowodowanej urazem) jego meczowa dyspozycja jest jeszcze zagadką.

* Przy okazji gola Bartłomieja Kalinkowskiego - pierwszego w koszulce GieKSy - przypominaliśmy, że piłkarz ten czekał na ligowe trafienie półtora roku. Inny autor bramki w spotkaniu z Chrobrym Głogów, Jakub Yunis, też musiał wykazać się cierpliwością. Poprzedni raz na liście strzelców - dla Sigmy Ołomuniec w meczu z Vitkovicami (Fotbalova Narodni Liga, czyli zaplecze czeskiej ekstraklasy) - znalazł się prawie rok temu, 8 października 2016.

* W sumie 10 strzelców figuruje na liście autorów bramek dla GieKSy w tym sezonie ligowym. Tylko dwa inne kluby dorównują katowiczanom w tak szerokim „wachlarzu snajperów”.

* Dziewięć ostatnich gier ligowych Drutexu w Bytowie (wliczając baraż z Radomiakiem o pozostanie na zapleczu ekstraklasy) znajdowało rozstrzygnięcie (7 razy wygrywali gospodarze, 2 razy goście). Po raz ostatni remis na własnym stadionie bytowianie zanotowali 29 kwietnia br. 

* Bytowianie mają pewność, że mecz 12. kolejki - z Odrą Opole - w przyszły weekend zagrają. W tych klubach brak bowiem młodzieżowców powołanych do kadr narodowych. Natomiast katowiczanie swój mecz ze Stomilem Olsztyn prawdopodobnie rozegrają 18 października. Rywale wnioskowali o przełożenie tej potyczki ze względu na powołania do kadry U-20 Ernesta Dzięcioła i Artura Siemaszki.

Przypuszczalne składy
BYTOVIA: Oszmaniec - Kamiński, Stasiak, Gonzalez, Wilczyński - Wolski, Duda, Poczobut, Wacławczyk, Jakóbowski - Surdykowski.
GKS: Abramowicz - Pleva, Kamiński, Midzierski, Frańczak - Klemenz, Zejdler - P. Mandrysz, Cerimagić, Błąd - Yunis.

Z tej samej kategorii