Do dwudziestu razy sztuka? GKS szuka wyjazdowego meczu „na zero z tyłu”

Tyszanie nie wygrali jeszcze żadnego (z sześciu dotychczas rozegranych) spotkań o pierwszoligowe punkty z Chrobrym Głogów. W niedzielę o 17.00 - podejście numer siedem. Co jeszcze warto wiedzieć przed tym meczem?

GKS Tychy - Chrobry Glogow
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

* GKS potrafił jednak wygrywać z Chrobrym mecze o punkty - tyle że na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Po raz ostatni zdarzyło mu się to w maju 2012. Goście - w ramach rozgrywek II ligi - wygrali w Głogowie 1:0, a uczestnikiem tej potyczki był m.in. Maciej Mańka. To jedyny piłkarzy z obecnej kadry tyszan, który miał udział w tamtym sukcesie. 

* „Swoje” porachunki z ekipą z Dolnego Śląska mają też zawodnicy, którzy do GKS-u dołączyli latem. Mowa zwłaszcza o Michale Fidziukiewiczu, Łukaszu Matusiaku i Łukaszu Bogusławskim. W ub. sezonie głogowianie dwukrotnie wygrali z sosnowieckim Zagłębiem - w barwach którego grała ta trójka - skutecznie stopując rywali w ich drodze do ekstraklasy.

* Tyszanie do Głogowa pojechali oczywiście bez Łukasza Grzeszczyka. Ich kapitan - zmagający się z urazem pachwiny oraz przyczepów mięśni brzucha - u progu miesiąca przeszedł zabieg operacyjny, polegający na wszczepieniu siatek tytanowych. Grzeszczyk będzie mógł biegać za ok. dwa tygodnie, ale powrót na boisko zabierze mu 4-6 tygodni.

* Po dobrym początku sezonu, GKS wpadł „w oko kamery”. Kamery Polsatu Sport oczywiście. Partner telewizyjny I ligi przeprowadzi bezpośrednie transmisje z meczów tyszan z Bytovią (19 sierpnia, 14.45) i Podbeskidziem (25 sierpnia, 20.45).

* 83. - to szczęśliwa minuta głogowian w tym sezonie. W obu dotychczasowych meczach ligowych właśnie w niej strzelali gola na wagę zdobyczy punktowej.

* W 19 ostatnich ligowych meczach na wyjeździe tyszanie tracili przynajmniej jedną bramkę. Po raz ostatni „na zero w tyłach” na obcym stadionie zagrali jeszcze w II lidze: w maju 2016 roku wygrali 2:0 w Kołobrzegu. Być może z Markiem Igazem - bohaterem środowego pucharowego meczu z Cracovią - między słupkami goście wreszcie dadzą radę?

 

Przypuszczalne składy
CHROBRY: Janicki - Ilków-Gołąb, Michalski, Stolc, Danielak - Szczepaniak, Pawlik, Borecki, M. Machaj, B. Machaj - Trytko.
GKS: Igaz - Mańka, Bogusławski, Tanżyna, Abramowicz - Matusiak, Łuszkiewicz - Błanik, Ćwielong, Radzewicz - Fidziukiewicz.

 

Z tej samej kategorii