Piotr Mandrysz: Obracamy się w określonym kręgu ludzi

To było kilka szybkich i krótkich pytań, zadanych trenerowi po dwóch derbowych porażkach. I niespecjalnie trudnych. Trudne było za to czasem znalezienie odpowiedzi na nie... W sobotę (godz. 18.00) na część z nich być może GieKSiarze odpowiedzą na boisku - w trakcie meczu z Olimpią Grudziądz.

Stal Mielec - GKS Katowice
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

DARIUSZ LEŚNIKOWSKI: W ostatnim meczu w Tychach właściwie... nie było widać „chciejstwa” u pańskich zawodników. Jakby gola zdobyć nie chcieli...

PIOTR MANDRYSZ: Ja bym się nie zgodził. No... może trochę do przerwy. Najwyraźniej natomiast nie starczyło umiejętności. Strzały były, zabrakło natomiast strzałów celnych. Chcieliśmy, ale byliśmy bezsilni.

 

Nie miał pan wrażenia, że dominujący w meczu z GKS-em Tychy w pańskiej drużynie był... bezruch? Brakowało wyjść na pozycję, gry bez piłki i „do” piłki. Co się dzieje mentalnie z zespołem?
PIOTR MANDRYSZ: Od połowy sierpnia jest w klubie osoba wspierająca zawodników w pracy nad psychiką. Wnioski są różne. Generalnie zgodzę się natomiast, że odporność psychiczna nie jest mocną stroną naszej drużyny. To przekłada się na reakcję zespołu w momencie niepowodzenia. Widać to było dobitnie już w meczu z Ruchem; kolejne stracone gole sprawiały, że morale zespołu podupadało. Wyraźnie brakowało Adriana Błąda. Po pierwsze - bo jego dyspozycja przed kontuzją była niezła. Po drugie - jest chłopakiem odpornym psychicznie, dobrze znoszącym presję

 

Szuka pan - jak widać po roszadach w składzie - zwłaszcza „siły ognia”. Grzegorz Goncerz przeciwo Ruchowi, Wojciech Kędziora przeciw Tychom. A co Jakubem Yunisem?
PIOTR MANDRYSZ: W mojej ocenie nie jest na chwilę obecną piłkarzem, na którego można by postawić od pierwszej minuty.

 

Oktawian Skrzecz - po niezłym meczu z Ruchem - w Tychach przez 70 minut siedział na ławce. Skąd ta decyzja?
PIOTR MANDRYSZ: Chcieliśmy w Tychach zagrać z kontry. Znamy potencjał szybkościowy naszej drużyny, stąd dobór jedenastki. Natomiast zgodzę się, że Oktawian przeciwko Ruchowi rzeczywiście zagrał solidny mecz i dał też dobrą zmianę, wchodząc na podmęczonego Dawida Abramowicza.

 

Dawid Plizga zagrał świetnie w Bielsku-Białej i... zgasł. Czemu?
PIOTR MANDRYSZ: Pod względem wydolnościowym Dawid jest jednym z najlepszych w zespole. Szybkościowo też prezentuje się dobrze. W ostatnim meczu na boisku tego jednak nie pokazał. Po prostu gra chimerycznie.

 

Tomasz Foszmańczyk wciąż daleki od najlepszej formy?
PIOTR MANDRYSZ: Nie odbudujemy zawodnika w tydzień po dwumiesięcznej przerwie. Urazy i przerwy z nimi związane to nasz problem. Mało kto wie na przykład, że na rozgrzewce w Tychach Sebastian Nowak upadł tak nieszczęśliwie, że zachodziła obawa, iż nie będzie mógł zagrać.

 

Przed kilka tygodni w klubie nie było prezesa i dyrektora sportowego. Nie brakowało panu czasem partnerów choćby do „burzy mózgów”?
PIOTR MANDRYSZ: Nie. Rozmawialiśmy w tym czasie w klubie w gronie wielu osób o kwestiach sportowych. Ale najważniejsze rzeczy ja zawsze rozstrzygam w gronie członków sztabu szkoleniowego.

 

Teraz już formalnie władze klubu i sekcji są... Coś to zmienia?
PIOTR MANDRYSZ: Ale co do końca rundy jesteśmy w stanie zrobić? Obracamy się w określonym kręgu ludzi w drużynie i tego na razie nie zmienimy.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~szalaUżytkownik anonimowy
~szala :
No photo~szalaUżytkownik anonimowy
Czyli pan Mandrysz nie ma sobie nic do zarzucenia:( wszystkiemu winny ..psycholog ktory za krotko pracuje,panie Mandrysz gral pan w latch 80 mial pan psychologa ? kto pana motywowal do lepszej gry?kto panu wyciagal zle mysli z głowy?!! TRENER!!!! KTORY powinien miec autorytet i zerwac zespol do walki i gry ,jak trener ma spuszczona glowe to jaka maja mec pilkarze?moze warto powielac trenerow z lat 80 ktorych pan mial?ktorzy byli wszystkimi !! psychologami ,fizjoterapeutami a teraz ...slabo graja bo sabi psychicznie ,fajna wymowka .zycze awansu i przemyslenia moich slow pzdr
4 lis 17 17:30 | ocena:80%
Liczba głosów:5
80%
20%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii