Młodzież zostaje w GieKSie na wiosnę

Oktawian Skrzecz i Wojciech Słomka będą grać przy Bukowej również w rundzie rewanżowej.

Pilka nozna. Nice I liga. Pogon Siedlce - GKS Katowice. 18.11.2017
 /  fot. Jarosław Olszewski  /  źródło: 400mm

Wiemy już, że z Bukowej tej zimy odeszło dwóch piłkarzy: kontrakt rozwiązał Damian Garbacik, a Jakub Yunis - po skróceniu jego wypożyczenia - wrócił do Sigmy Ołomuniec. Trwają wciąż rozmowy dotyczące rozstania z Tomaszem Mokwą. I to - przynajmniej na ten moment - koniec „porządkowania kadry”.

 

W zespole katowickim było jesienią jeszcze trzech innych - poza Yunisem - graczy wypożyczonych z innych klubów. W przypadku Petra Szulka - jak informuje klub - w umowie z jego węgierskim pracodawcą (Mezokovesd-Zsory) nie było klauzuli umożliwiającej skrócenie wypożyczenia. Zresztą przy Bukowej bardzo zainteresowani są jego dalszymi występami w GieKSie.

 

Stosowne zapisy znajdowały się natomiast w dokumentach dotyczących Oktawiana Skrzecza i Wojciecha Słomki. Obaj to młodzieżowcy, mają więc dla pierwszoligowca niejako „podwójną wartość”. I wszystko wskazuje na to, że wiosną także zobaczymy ich w katowickich szeregach. - Uzyskaliśmy porozumienie z wrocławskim Śląskiem w kwestii dalszych występów Oktawiana w naszej drużynie - informuje dyrektor sportowy GKS-u, Tadeusz Bartnik.

 

W tej chwili trwają jeszcze rozmowy z krakowską Wisła dotyczące Słomki - z dużą szansą na ostateczne porozumienie. - Pracujemy nad tym, by mógł występować w naszych barwach w roku 2018 - dodaje nasz rozmówca. Z tych słów można wnosić, że katowiczanie zainteresowani są 19-latkiem również w kontekście kolejnego sezonu. 

 

Z tej samej kategorii