A może jednak... próbować grać w piłkę, Panowie Trenerzy?

No to mamy już - po niespełna trzech tygodniach od wznowienia grania - pierwszą ofiarę piłkarskiej wiosny w pierwszej lidze. Spadła głowa Tomasza Kafarskiego (nie dotrwał do drugiej rocznicy swego zatrudnienia w Bytowie - brakło dwóch tygodni...) i można mieć pewność, że nie będzie ostatnią złożoną na ołtarzu marzeń o futbolowym sukcesie.

Zaglebie Sosnowiec - GKS Katowice
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Sześć punktów dzieli dziś lidera od dziewiątego zespołu w tabeli; połowa stawki może mieć nadzieję na „flirt z ekstraklasą”. To zaś oznacza, że każde potknięcie - a już na pewno seria potknięć - oznaczać będzie falę spekulacji: już czy dopiero za tydzień poszukać innego cudotwórcy.

„Cel uświęca środki” - to, zdaje się, jedyna dziś reguła, która będzie obowiązywać w najbliższych tygodniach. Zapewne częściej słyszeć będziemy na konferencjach prasowych wyzwania w stylu: „Chodziło nie o grę w piłkę, a o przetrwanie” albo „Z rozmysłem wystawiłem zawodników dających przede wszystkim gwarancję walki”. Ale i tak nawet to podejście wszystkich posad nie uratuje. No to może jednak... próbować grać w piłkę, Panowie Trenerzy?

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
"żeby grać w piłkę" trzeba mieć wykonawców....czytaj jakość piłkarską, a w takiej estraklapie wystarczy jeden strzał na bramkę i można wygrać mecz....i już "ścigamy" ósemkę:)
20 mar 17 10:57 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
~zgredek :
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
czy jakiś trener jeszcze "drży" przed zwolnieniem. Od paru lat trwa karuzela: zwolniony, 3-6 mies odpoczynku, zatrudniony - ciągle te same nazwiska? Tu zwolniony po nie podołał, tam przyjęty jako: doświadczony, profesjonalny, z ogromną wiedzą....?
20 mar 17 15:00
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FazikUżytkownik anonimowy
~Fazik :
No photo~FazikUżytkownik anonimowy
Tylko czemu dajecie zdjęcie z J. Brzęczkiem?
20 mar 17 13:58
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii