Odrodzenie Zagłębia! A GieKSie brakuje egekutora

Siedmiu zmian w podstawowej jedenastce w porównaniu z meczem przeciwko Sandecji dokonał trener Dariusz Banasik. Nie brakowało jednak w piątkowy wieczór na trybunach Stadionu Ludowego takich, którzy twierdzili, że gra Zagłębia wygląda jeszcze gorzej, niż w Nowym Sączu. I - zwłaszcza przed przerwą - taką tezę łatwo było obronić. Ale w piłkę gra się 90, a nie 45 minut...

Zaglebie Sosnowiec - GKS Katowice
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Sosnowiczanie w tej odsłonie z rzadka przekraczali... linię środkową; jeszcze rzadziej czynili to z piłką. Długimi minutami sprawiali wrażenie, jakby ich jedynym pomysłem na spotkanie była taktyka „bij a leć”. Długie - i często chaotycznie wykopywane - piłki stoperzy GieKSy zgarniali jednak bez problemu. Jedyny celny strzał gospodarzy w tj połowie - Łukasza Matusiaka z 30 metrów - Mateusz Abramowicz złapał „w zęby”. A gdy już udało się miejscowym skonstruować zgrabną kontrę (i to dwóch na jednego), osamotniony Bartłomiej Kalinkowski w dziecinnie łatwy sposób zastopował Roberta Bartczaka.

„K... mać, Zagłębie grać” - wielokrotnie skandowali miejscowi fani w pierwszych 45 minutach. Grała jednak tylko GieKSa, ale... kropki nad „i” postawić nie potrafiła. Pudłował - choć nieznacznie - Mikołaj Lebedyński, szalenie aktywny, ale też nieskuteczny był Andreja Prokić, seryjnie wykonywane rzuty rożne też nie przynosiły efektu. A - paradoksalnie - Wojciech Fabisiak zastępujący kontuzjowanego Jakuba Szumskiego w bramce nie sprawiał wrażenie pewnego w swych interwencjach. Owszem, strzał Kamila Jóźwiaka po indywidualnym rajdzie tego zawodnika sparował na róg, ale... w 41 minucie sprezentował Tomaszowi Foszmańczykowi piłkę... we własnym polu karnym. Okazję dla GieKSy diabli wzięli tylko dzięki ofiarnej interwencji Sebastiana Milewskiego.

Co się zdarzyło w przerwie w obu szatniach? Być może nieco światła rzuca na tę kwestię wypowiedź schodzącego z boiska po I połowie Tomasza Nowaka. - W przerwie musimy poważnie porozmawiać. Może głowa jest za bardzo spięta i to tam musimy się bardziej rozluźnić? - zastanawiał się doświadczony pomocnik. W tym rozluźnieniu pomogła gospodarzom niespodziewana bramka. Tuż po przerwie Łiukasz Fidziukiewicz z linii „szesnastki” uderzył w długi róg nie do obrony i... zupełnie zdeprymował gości! Dość powiedzieć, że teraz to katowiczanie dobre okazje liczyli na palcach jednej ręki - a i tych było za wiele... Nie pomogły zmiany, rasowego egzekutora Jerzy Brzęczek na ławce nie znalazł.

Zagłębie wcale nie grało w tej odsłonie porywająco. Pilnowało raczej wyniku i wytrącało rywali konceptu. I dowiozło skromne - i nieoddające przebiegu gry 1:0 - do końcowego gwizdka. I dogoniło przeżywającego deja vu z dwóch poprzednich meczów tej wiosny rywala w tabeli, wracając do gry o awans.


Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 1:0 (0:0)
1:0 - Fidziukiewicz, 47 min
Sędziował Paweł Gil (Lublin). Widzów ok. 3000.
ZAGŁĘBIE: Fabisiak – Budek, Najemski (67. Wiktorski), Markowski, Udovicić – Matusiak, Milewski (46. Łuczak) – Michalak, Nowak, Bartczak – Fidziukiewicz (75. Dudek). Trener Dariusz BANASIK.
GKS: M. Abramowicz – Frańczak, Kamiński, Wisio, D. Abramowicz – Kalinkowski, Zejdler (90. Praznovsky) – Foszmańczyk, Lebedyński (64. Cerimagić), Jóźwiak – Prokić (58. Goncerz). Trener Jerzy BRZĘCZEK.
Żółte kartki: Budek, Nowak - Frańczak.

 

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
~Kibic :
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
Dobry wynik dla Górnika ale proszę nie zapominać że Sandecja ma jeszcze 2 mecze zaległe i gdyby zdobyło 6 punktów to się zrobi końcówka dopiero ciekawa a co do Gks Katowice z balona pomału uchodzi powietrze a zaplecze pokazało że nie można już obstawiać kto awansuje do Ekstraklasy jest nieobliczalna
18 mar 17 08:54 | ocena:71%
Liczba głosów:7
71%
29%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Alejandro:
No photo~AlejandroUżytkownik anonimowy
18 mar 17 00:43 użytkownik ~Alejandro napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Wy gliwiccy ukraińcy pędzicie ale do 1 ligi :)))
18 mar 17 07:43 | ocena:70%
Liczba głosów:10
70%
30%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Szynkers88Użytkownik anonimowy
~Szynkers88 :
No photo~Szynkers88Użytkownik anonimowy
Świetny wynik dla Górnika Zabrze. Może jednak zabrzanie awansują - kadrowo stać ich na to.
17 mar 17 23:27 | ocena:63%
Liczba głosów:16
63%
38%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii