Patryk Mularczyk do soboty w Rozwoju Katowice

Pilka nozna. Sparing. Zaglebie Sosnowiec - Rozwoj Katowice. 10.08.2016
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

Nastolatek z Zagłębia Sosnowiec zagra w jutrzejszym sparingu z GKS-em Tychy. Jeśli katowiczanie go nie zechcą, wiosną będzie zawodnikiem Skry Częstochowa.

Mamy małą zmianę kursu, jeśli chodzi o najbliższą przyszłość Patryka Mularczyka. W nocy ze środy na czwartek na Kresową dotarło pismo z prośbą o możliwość przetestowania 18-letniego pomocnika. Nadawcą był II-ligowy Rozwój Katowice. Sosnowiczanie wyrazili zgodę, mimo że zawodnik był już przygotowany na kolejną przeprowadzkę do Częstochowy, by wiosną reprezentować barwy III-ligowej Skry. - Postanowiliśmy zezwolić Patrykowi na trzydniowe testy w Katowicach – mówi dyrektor sportowy Zagłębia, Robert Stanek. – Jestem w stałym kontakcie z prezesem Skry oraz z menadżerem piłkarza. Na decyzję Rozwoju czekamy tylko do sobotniego popołudnia. Jeśli do tego czasu nie dostaniemy z Katowic jasnego stanowiska, Mularczyk wraca do nas i rundę rewanżową, tak jak do tej pory planowaliśmy, spędzi w Częstochowie. Tymczasem wczoraj podopieczni Dariusza Banasika zakończyli trzydniowy cykl zajęć pod dachem. We wtorek i czwartek zawodników poddano testom siłowym oraz wytrzymałościowo-wydolnościowym. W środę natomiast odbył się trening typowo piłkarski, przygotowany pod kątem zbliżającego się XXII Memoriału Włodzimierza Mazura. Turniej rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę w hali MOSiR przy ul. Żeromskiego.
W rywalizacji na pewno nie weźmie udziału Michał Fidziukiewicz, który dołączył do drużyny po półrocznej rehabilitacji spowodowanej operacją stawu biodrowego. Jest już zdrowy, ćwiczy razem z drużyną, ale do gier sparingowych gotowy będzie dopiero na początku lutego. W niedzielę na parkiecie nie zobaczymy prawdopodobnie również Roberta Bartczaka, zmagającego się w ostatnich tygodniach z urazem barku. On także wrócił do zajęć, jednak sztab szkoleniowy sosnowiczan woli dmuchać na zimne i nie ryzykować nawrotu kontuzji.

 

Z tej samej kategorii