Odra znów na fotelu lidera. Ważna wygrana w Grudziądzu

Odra Opole wygrała na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 2:0 po golach Wodeckiego i Skrzypczaka. Dzięki trzem punktom podopieczni Mirosława Smyły - przynajmniej do jutra - plasują się na pozycji lidera.

Gabriel Nowak Szymon Skrzypczak
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Patrząc na ostatnie wyniki Olimpii, która przegrała cztery z pięciu ostatnich meczów, wygrana Odry była właściwie obowiązkiem. Pierwsze minuty pokazały jednak, że wcale tał łatwo nie będzie - ot, choćby biorąc pod uwagę grę Michalika, bodaj najaktywniejszego w zespole gospodarzy, który albo strzelał, bądź asystował. Tyle że klarownych sytuacji było jak na lekarstwo.

 

Odra natomiast grała cierpliwie, co opłaciło się w 35 min. Swoją drogą gola opolanom "sprezentowali" piłkarze Olimpii, którzy nieupilnowali Marcina Wodeckiego, który miał czas na wszystko - dogodne ustawienie się, przymierzenie, strzał... Golkiper Olimpii nie miał żadnych szans. Do bólu skuteczni podopieczni Mirosława Smyły byli również tuż po przerwie, kiedy rywali dobił Szymon Skrzypczak.

 

Jak się później okazało, był to cios dobijający - Olimpia nie miała żadnego pomysłu na rozmontowanie defensywy Odry, która dzięki trzem punktom przeskoczyła rywali w tabeli i znalazła się na pozycji lidera.

 

 

Olimpia Grudziądz - Odra Opole 0:2 (0:1)
0:1 - Wodecki, 35 min

0:2 - Skrzypczak, 53 min 

sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Olimpia: Małecki - Ciechanowski, Żitko, Wełna, Woźniak - Klichowicz, Handzlik (58. Bancessi), Wolski (40. Adamczyk), Michalik, Kaczmarek - Kowal (58. Nildo). Trener Jacek PASZULEWICZ.

Odra: Kuchta - Trznadel, Kowalski, Bodzioch, Winiarczyk - Brusiło, Habusta, Peroński (73. Baran), Nowak (83. Gancarczyk), Wodecki (90. Cverna) - Skrzypczak. Trener Mirosław SMYŁA.

żółte kartki: Klichowicz, Ciechanowski, Kaczmarek - Peroński. 

 

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~ZwmUżytkownik anonimowy
~Zwm :
No photo~ZwmUżytkownik anonimowy
Odra proszę proszę wzmocnijcie się w zimie w ataku, może wypożyczenie z klubu ekstraklasy??
15 lis 17 21:56
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii