Młody pomocnik wypożyczony do GKS-u Katowice

20-letni zawodnik Śląska Wrocław, Oktawian Skrzecz najbliższy sezon spędzi w GKS-ie Katowice. Oba kluby uzgodniły warunki wypożyczenia piłkarza.

Polska - Szwajcaria
 fot. Tomasz Folta  /  źródło: Pressfocus

Skrzecz jest wychowankiem Lechii Gdańsk, z której w 2013 roku przeniósł się do niemieckiego Schalke. W zeszłym sezonie zaliczył 15 występów w barwach zespołu rezerw. Tego lata przeniósł się do Śląska Wrocław, ale nie zagrał w żadnym meczu obecnego sezonu. Jego nowy klub postanowił go wypożyczyć do GKS-u Katowice. 20-latek ma na swoim koncie 20 występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski, biorąc pod uwagę wszystkie grupy wiekowe.

 

- Spędziłem w Niemczech 4 lata. Sporo się tam nauczyłem i chcę to pokazać teraz w GKS-ie. W wejściu do sztani z pewnością pomoże mi znajomość z Pawłem Madryszem i Damianem Garbiacikiem, z którymi mialem okazję grać w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Chciałbym wywalczyć sobie miejsce w składzie GieKSy. Wierzę, że nasz zespół jest na tyle silny, by w każdym meczu walczyć o wygraną - powiedział nowy nabytek zespołu z Bukowej.

 

- Zgodnie z naszymi zapowiedziami do GKS-u trafił kolejny młodzieżowiec. Oktawian to ofensywny piłkarz, który z powodzeniem może grać na skrzydle i w środku pola. Pozyskanie Oktawiana nie oznacza, że kadra GKS-u jest już zamknięta. Cały czas sondujemy rynek i pracujemy nad możliwością wzmocnienia składu - dodał Dariusz Motała, menedżer piłkarskiej sekcji GKS-u Katowice.

 

Co ciekawe, Skrzecz miał już okazję zagrać przeciwko GieKSie. 29 czerwca jeszcze jako zawodnik Śląska uczestniczył w wygranym 2:0 sparingu ze śląskim I-ligowcem.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~KrisUżytkownik anonimowy
~Kris :
No photo~KrisUżytkownik anonimowy
Motała to ma być wzmocnienie?posiedzi na ławie tak jak Jôźwiak i wróci po sezonie do swojego klubu.Paranoja co ten Motała wyprawia!!!!!
4 sie 17 11:02 | ocena:100%
Liczba głosów:2
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii