Sparingowa niespodzianka. Beniaminek I ligi lepszy od GieKSy

GKS Katowice - Odra Opole

Odra Opole wygrała z GKS-em Katowice 1:4 w pierwszym sparingu obu zespołów w letnim okresie przygotowawczym.

Dla Mirosława Smyły, który po raz pierwszy zasiadł na ławce trenerskiej Odry Opole, był to udany debiut. Jego zespół, który w nadchodzącym sezonie przystąpi do rozgrywek I ligi, pokonał inny zespół z zaplecza ekstraklasy. I to nie byle jaki, bo GKS Katowice, dowodzony od niedawna przez Piotra Mandrysza.

Odra objęła prowadzenie już w 25. minucie, ale GieKSa wyrównała jeszcze przed przerwą za sprawą Pawła Mandrysza. W drugiej połowie gole strzelali już tylko opolanie, którzy ostatecznie pokonali katowiczan aż 4:1.

GKS Katowice - Odra Opole 1:4 (1:1)

0:1 - zawodnik testowany - 25 min

1:1 - Mandrysz - 44 min

1:2 - Wodecki - 52 min

1:3 - Gancarczyk - 63 min

1:4 - Skrzypczak - 87 min

GKS: Nowak (46. Wierzbicki) - Frańczak, Wisio, Kamiński, Abramowicz (81. Jaromin) - Paweł Mandrysz (46. Szołtys), Kalinkowski (69. Zejdler), Zejdler (46. Pielorz), Foszmańczyk (46. Cerimagic), Prokic (69. Małecki) - Lebedyński (46. Goncerz). Trener Piotr Mandrysz.

ODRA: (1. połowa) Wnuk - Kwaśniewski, Budek, Cverna, Winiarczyk - Wrzesień, Wepa, zawodnik testowany, Niemczyk, zawodnik testowany - Staroń. (2. połowa) Hamrol - Trznadel, Peroński, Bodzioch, Brusiło - Gancarczyk, Nowak, Niziołek, Wodecki, Marzec - Skrzyczak. Trener Mirosław Smyła.