Odra znowu liderem I ligi! Co najmniej na kilka godzin

Szymon Skrzypczak

Beniaminek z Opola odniósł siódme w sezonie zwycięstwo. Pokonał u siebie Drutex-Bytovię 1:0 po golu Szymona Skrzypczaka z rzutu karnego.

Decydująca dla losów starcia Odry z Bytovią była 80. minuta. Sebastian Kamiński sfaulował wtedy w polu karnym Rafała Niziołka, a Szymon Skrzypczak z 11 metrów pokonał dobrze dysponowanego Andrzeja Witana, ustalając wynik.

W drugiej połowie spotkania toczonego przy porywistym wietrze i deszczu na gola wskazywało niewiele. Nie oznacza to, że opolanie odnieśli niezasłużone zwycięstwo, bo sumiennie na nie zapracowali, a prowadzić powinni już do przerwy. Wtedy to stworzyli kilka bardzo dobrych okazji. Pierwszą miał już w 14. sekundzie (!) Rafał Brusiło. Potem próbowali jeszcze Niziołek, Robert Trznadel czy Skrzypczak. Albo pudłowali, albo górą był golkiper Bytovii. Wobec uderzenia „Skrzypy” z karnego był jednak bezradny.

Opolanie wrócili tym samym na fotel lidera tabeli Nice 1 Ligi. Pozostaną na nim przynajmniej przez kilka godzin. O 17:00 rozpocznie się mecz Chojniczanki, wyprzedzającej niebiesko-czerwonych o punkt, z Górnikiem Łęczna.

Odra Opole – Drutex-Bytovia 1:0 (0:0)
1:0 – Skrzypczak, 80 min (karny)
Sędziował Dominik Sulikowski (Gdańsk).
ODRA: Weinzettel – Brusiło, Cverna, Baran, Winiarczyk – Wepa, Peroński – Trznadel (74. Wodecki), Niziołek (88. Nowak), Żagiel (67. Maćczak) – Skrzypczak. Trener Mirosław SMYŁA.
BYTOVIA: Witan – Kamiński, Wróbel, Gonzalez, Wilczyński – Duda, Kuzdra – Biel (46. Wolski), Wacławczyk, Jakóbowski – Hebel (65. Szewczyk). Trener Adrian STAWSKI.
Żółte kartki: Niziołek, Baran, Skrzypczak, Wepa, Peroński – Gonzalez, Wacławczyk.