To będzie transferowy rekord Zagłębia

Vamara Sanogo wciąż w Sosnowcu, ale tylko wiosną. Kontrakt z mistrzem Polski podpisać ma w drugiej połowie tego tygodnia. Jutro, a najpóźniej w środę, wyrusza do stolicy na testy medyczne.

Vamara Sanogo
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

 

Z zespołem Zagłębia Sosnowiec wciąż jest Vamara Sanogo, który od nowego sezonu będzie zawodnikiem warszawskiej Legii. Kontrakt z mistrzem Polski podpisać ma w drugiej połowie tego tygodnia. Jutro, a najpóźniej w środę, wyrusza do stolicy na testy medyczne. Jeśli wypadną pomyślnie, transakcja zostanie sfinalizowana, a Sanogo stanie się najdroższym piłkarzem w historii Zagłębia. Kwota transferu pozostaje jednak tajemnicą handlową.
Francuski snajper będzie miał zatem całą rundę, by potwierdzić słuszność decyzji legijnych skautów. W Sosnowcu liczą na to, że perspektywa występów na ekstraklasowych boiskach przełoży się na lepszą skuteczność zawodnika. Jesienią Sanogo zdobył pięć bramek w 15 występach. Na koniec sezonu chciałbym mieć tych trafień przynajmniej kilkanaście.

Tym samym nieaktualny staje się temat sprowadzenia do Sosnowca 26-letniego napastnika ze Słowacji. Nie znaczy to, że Zagłębie tej zimy rezygnuje z transferów. Wzmocnienia będą. Nie wcześniej jednak niż w następnym tygodniu. Dzisiaj dojdzie przy Kresowej do spotkania trenera Dariusza Banasika z dyrektorem sportowym, Robertem Stankiem. Efektem ich rozmowy będzie szczegółowy wykaz kadrowych potrzeb na najbliższą wiosnę.
Poniedziałek jest dla sosnowiczan pierwszym dniem zajęć dwufazowych, co oznacza dwa treningi dziennie. Wyjątkiem będzie środa – tego dnia zawodnicy spotkają się tylko raz. W sobotę pierwszy sparing tej zimy. Na Kresową przyjedzie Polonia Bytom.

Komentarze (16)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Kucyk promyczekUżytkownik anonimowy
~Kucyk promyczek
No photo~Kucyk promyczekUżytkownik anonimowy
do ~Zek58:
No photo~Zek58Użytkownik anonimowy
16 sty 17 11:07 użytkownik ~Zek58 napisał
Wartość rynkowa Sanogo to 50 tys. euro. Nawet jak Legia da dwa razy więcej, to jest wtedy ok. 400 tys. zł. Znowu nie tak wiele, chyba, że o czymś nie wiemy.
Sanogo, owszem prezentuje się absolutnie niesamowicie jeśli chodzi o umiejętności techniczne, ale wciąż jest tylko graczem z I-szej Ligi Polskiej. Niewiadomo czy sobie poradzi w Ekstraklasie, nie wiadomo czy nie zacznie się obijać na treningach jak już nie raz to się już niektórym zdarzało. 100.000 Euro to dobra cena dla obu zainteresowanych - Legia robi bezpieczny transfer, a Zagłębie dostaje spory zastrzyk gotówki. Cena jest też na pewno lekko obniżona ze względu na współpracę tych dwóch klubów + kto wie jakie zapisy są w umowie? Może Zagłębie dostanie procent od następnego transferu?
16 sty 17 11:59 | ocena:53%
Liczba głosów:19
47%
53%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~PavolUżytkownik anonimowy
~Pavol
No photo~PavolUżytkownik anonimowy
do ~Andrzej:
No photo~AndrzejUżytkownik anonimowy
16 sty 17 12:17 użytkownik ~Andrzej napisał
Jak Zagłębie grało w Tychach to Sanogo nawet do bala se niekopnoł
A po polsku?
16 sty 17 14:53 | ocena:80%
Liczba głosów:10
80%
20%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AndrzejUżytkownik anonimowy
~Andrzej :
No photo~AndrzejUżytkownik anonimowy
Jak Zagłębie grało w Tychach to Sanogo nawet do bala se niekopnoł
16 sty 17 12:17 | ocena:61%
Liczba głosów:18
39%
61%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii