Rozpoczął się przetarg na przygotowanie konkursu na nowy stadion w Katowicach

Władze Katowic ogłosiły przetarg na przygotowanie i przeprowadzenie konkursu na projekt nowego stadionu, który miałby powstać w rejonie ulicy Bocheńskiego. Zainteresowani mogą składać swoje oferty do 3 sierpnia.

I liga. GKS Katowice - Chrobry Glogow. 04.10.2014
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Kibice sportu z Katowic długo czekają na nowoczesny obiekt piłkarski. Budowa nowego stadionu ma ruszyć dopiero w 2019 roku. Dziś katowicki magistrat ogłosił przetarg na wykonanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej obiektu.

 

- Możliwość realizacji przyszłego stadionu w rejonie ul. Bocheńskiego została potwierdzona badaniami geologicznymi gruntu, które zakończyły się w grudniu 2016 r. Badania określiły możliwości posadowienia obiektów kubaturowych na opisywanym terenie, przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych - mówił jeszcze w kwietniu prezydent Katowic, Marcin Krupa.

 

Nowy stadion ma mieć pojemność 12 tysięcy miejsc siedzących z opcją jej powiększenia do 15 tysięcy. W pobliżu stadionu zostanie postawiona także hala sportowa o pojemności 3 tys. miejsc, a także sześć pełnowymiarowych (105 x 68m) boisk treningowych.

 

Rozstrzygnięcie konkursu na projekt stadionu planowane jest na przełom 2017 i 2018 roku. Planowana data ukończenia prac budowlanych to początek 2021 roku – tak, by stadion miejski był gotowy do rozgrywek rundy wiosennej.

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Sulab Użytkownik anonimowy
~Sulab :
No photo~Sulab Użytkownik anonimowy
Naprawdę nie jestem w stanie tego pojąć. Jak można po przynajmniej 25 latach sciemniania z nowym stadionem decydować się na nowy obiekt mniejszy niż na bukowej (gdyby nie wstrzymane prace z trybunami za bramkami bukowa miała by 13 tys.) To jest najzwyczajniej strata kasy i brak ekonomicznego wytłumaczenia bo koszt 20000tys był by w tej skali prac bardzo podobny. Przecież u nas na siatkówkę potrafi przyjść 12tys. To że na tą ruinę na bukowej nie przychodzą ludzie nie znaczy że nie przyjdą całe rodziny na nowy super obiekt z restauracja a nie grillem z kiełbasą
25 lip 17 20:04 | ocena:75%
Liczba głosów:4
25%
75%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~wwpgUżytkownik anonimowy
~wwpg :
No photo~wwpgUżytkownik anonimowy
bierta sie do roboty trzymam kciuki !!!
kibol Piasta
27 lip 17 21:25
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~GrzegorzUżytkownik anonimowy
~Grzegorz :
No photo~GrzegorzUżytkownik anonimowy
Niech juz będzie na te12-15 tys !! Będzie super , będzie się można nim chwalić oraz byc dumny .Ze nasz KOCHANY klub ma w końcu stadion na miano 21wieku. Tylko proszę w imieniu kibiców
" ZACZNIJCIE GO WKONCU BUDOWAC "
27 lip 17 08:24 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii