Sanogo liderem w nauce języka polskiego

Zagraniczni piłkarze Zagłębia Sosnowiec: Callum Rzonca, Alexander Christovao, Nuno Malheiro i Vamara Sanogo pilnie uczą się języka polskiego. Najlepiej radzi sobie z tym ten ostatni.

Zaglebie Sosnowiec - Gornik Leczna
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Aklimatyzacja nowo pozyskanych graczy przebiega przy Kresowej modelowo. Dotyczy to również Calluma Rzoncy, rodowitego Anglika. Pomocne w tym okazują się lekcje języka polskiego, jakie w siedzibie klubu odbywają się dwa razy w tygodniu. Biorą w nich udział czterej zagraniczni gracze Zagłębia. Oprócz przybysza z Wysp Brytyjskich w rolę pilnego ucznia wcielają się także Angolczyk Alexander Christovao, Portugalczyk Nuno Malheiro i Francuz Vamara Sanogo.

 

- Najszybciej język polski przyswaja sobie Sanogo – informuje dyrektor sportowy Zagłębia, Robert Stanek. – Może dlatego, że z tego kwartetu przebywa w naszym kraju najdłużej. Reszta chłopaków też robi jednak zadowalające postępy.

 

Lekcje prowadzi pani nauczycielka o łagodnym usposobieniu. Co ciekawe, na zajęcia uczęszczają także dyrektor Stanek oraz trener Dariusz Dudek. Jak tłumaczy ten pierwszy - w roli obserwatorów, ale też z chęci podszlifowania języka angielskiego…

 

Z tej samej kategorii