Ruchomy środek pola GKS-u. 8 meczów, 7 par defensywnych pomocników!

Tyszanie rozegrali tej wiosny 8 meczów o punkty, a trener Jurij Szatałow desygnował już do wyjściowego składu... 7 różnych par defensywnych pomocników.

Mączyński
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Tyszanie rozegrali tej wiosny 8 meczów o punkty, a trener Jurij Szatałow desygnował już do wyjściowego składu... 7 różnych par defensywnych pomocników! Rundę zaczęli Eugen Zasawicki i Mateusz Bukowiec. Potem z Bukowcem, który obecnie leczy kontuzję, występował Radosław Pruchnik. Jedyny raz układ środka pola powtórzył się na przestrzeni tegorocznych kolejek nr 3 i 4: wtedy stanowili go Zasawicki i Pruchnik. Potem przyszedł jeszcze moment na Daniela Mikołajewskiego... Minionej soboty w Chojnicach, gdzie GKS wygrał sensacyjnie z liderem aż 4:1, jako defensywni pomocnicy wystąpili gracze, którzy nominalnie nimi nie są: skrzydłowy Mateusz Mączyński i stoper Seweryn Gancarczyk.

- Nie byliśmy zadowoleni z gry w środku, który jest sercem i płucami zespołu. Mieliśmy duże problemy, dlatego szukaliśmy rozwiązań. W Chojnicach dość dobrze to zafunkcjonowało. Mączyński i Gancarczyk solidnie wypełnili swoje zadania jako równorzędne „szóstki”. Pracowali, biegali, byli bardzo zaangażowani. Tak to ma wyglądać. Mamy duży wybór, dlatego teraz jest przyjemny ból głowy – mówi Dietmar Brehmer, II trener GKS-u.

Do składu może wrócić Pruchnik. Wypożyczony z Górnika Łęczna doświadczony gracz doznał urazu przed dwoma tygodniami w meczu z Sandecją Nowy Sącz.
- Zaczął już z nami trenować i wkrótce okaże się, czy będzie do dyspozycji na sobotnie spotkanie ze Stomilem Olsztyn – informuje Brehmer. Na pewno zabraknie Bukowca, który marcowy występ w drużynie rezerw przeciw Sarmacji Będzin przypłacił kontuzją mięśnia przywodziciela. Wydawało się, że w tym sezonie już nie zagra, ale powoli wraca do zajęć. - Podejmuje mocniejsze obciążenia niż się spodziewaliśmy, lecz do treningu piłkarskiego jeszcze trochę brakuje – nie kryje II trener GKS-u.

Tyska wiosna w środku pola
Górnik Zabrze (w, 0:1): Zasawicki – Bukowiec
MKS Kluczbork (d, 4:2) : Pruchnik – Bukowiec
Olimpia Grudziądz (w, 0:1): Zasawicki – Pruchnik
Drutex-Bytovia (d, 1:0): Zasawicki – Pruchnik
Wigry Suwałki (w, 0:1): Mikołajewski – Pruchnik
Sandecja Nowy Sącz (d, 2:1): Pruchnik – Mączyński
Chrobry Głogów (d, 0:2): Mikołajewski – Zasawicki
Chojniczanka (w, 4:1): Mączyński – Gancarczyk

Czy GKS Tychy utrzyma się w pierwszej lidze?

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~GKS TYCHYUżytkownik anonimowy
~GKS TYCHY :
No photo~GKS TYCHYUżytkownik anonimowy
W przyszłym sezonie GKS TYCHY awansuje do ekstraklasy
20 kwi 17 09:50 | ocena:67%
Liczba głosów:3
33%
67%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii