Prezes pogonił piłkarza

Na obiekcie Zagłębia Sosnowiec doszło do niecodziennego pojedynku. Na tartanowej bieżni – dla szlachetnej idei – stanęli do wyścigu sternik klubu Marcin Jaroszewski i bramkarz Dawid Kudła.

Pilka nozna. Nice I liga. Zaglebie Sosnowiec. Bieg charytatywny. 23.02.2018
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Zasady rywalizacji były klarowne. Dystans – 200 metrów. Mimo znacznej różnicy wieku obaj uczestnicy wydarzenia - prezes Marcin Jaroszewski i zawodnik Kudła – wystartowali z tego samego miejsca. A przegrany zobowiązany był wpłacić 500 zł na Fundację Akademii Piłki Nożnej im. Włodzimierza Mazura. Nad wszystkim czuwał kierownik drużyny Piotr Caliński, który wystąpił również w roli startera.

 

Falstartu nie było. Zwycięzcą biegu okazał się Kudła, mimo że jego rywal zaprezentował iście olimpijską dyspozycję. Dopiero tuż przed metą golkiper pozwolił sobie na odrobinę brawury, odsłaniając na plecach napis: „Nie da się szybciej, prezesie?". Wcześniej obaj zawodnicy przywdziali koszulki z hasłem, które stanowiło esencję powziętej inicjatywy. „Przekaż 1% na Fundację Piłki Nożnej Zagłębia Sosnowiec” – to z myślą o tych, którzy o renomę sosnowieckiego futbolu zadbać mają w kolejnych latach.

 

- W tym pojedynku tak naprawdę nie było przegranych – mówi Kudła, cytowany przez oficjalną witrynę internetową klubu. - Zwyciężyły dzieci trenujące w Akademii Zagłębia. Prezes zrobił duże wrażenie na szatni, ale ,”starość nie radość”', pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Wielki szacunek dla prezesa za podjęcie tego wyzwania.

 

Sternik klubu po biegu nie korzystał z pomocy fizjoterapeutów. Postronni obserwatorzy mogli odnieść wrażenie, że przegrał, bo nie zdążył w dwa dni nadrobić zaległości treningowych. - Chciałem udowodnić, że nie ma rzeczy niemożliwych – tłumaczył za linią mety. – Wygląda jednak na to, że z wiekiem tych rzeczy niemożliwych jest coraz więcej. Niestety, doszło do niespodzianki, ale najważniejsze, że wygrani mogą być młodzi piłkarze z naszej akademii. A prezes w klubie sportowym musi dawać przykład, że sport należy uprawiać w każdym wieku i prowadzić higieniczny tryb życia.

 

W blasku chwały nie pławił się przesadnie długo Kudła. Jeszcze na bieżni zadeklarował, że na rzecz akademii również przekaże pół tysiąca złotych.

 

 

Tajne manewry
Podopieczni Dariusza Dudka rozegrają dzisiaj przy Kresowej dwa ostatnie sparingi przed startem rundy rewanżowej. Ich rywalami będą ekipy II-ligowego GKS Bełchatów (12.00) i IV-ligowego Górnika Piaski (14.00). Pierwsza z tych potyczek będzie zamknięta dla przedstawicieli mediów i kibiców. Sosnowiczanie zagrają w najsilniejszym zestawieniu i będą szlifować taktykę na pierwszy mecz o punkty – 3 marca z Pogonią w Siedlcach.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~AndyKaUżytkownik anonimowy
~AndyKa :
No photo~AndyKaUżytkownik anonimowy
A teraz kibice powinni pogonić prezesa w sprawie poprawy nagłośnienia na tzw. trybunie krytej.Głos spikera jest bowiem lepiej słyszany w TV niż na stadionie.
24 lut 10:04 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~rozbawionyUżytkownik anonimowy
~rozbawiony :
No photo~rozbawionyUżytkownik anonimowy
Prezes był drugi a Kudła przedostatni.
24 lut 15:13 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Dziki bacaUżytkownik anonimowy
~Dziki baca
No photo~Dziki bacaUżytkownik anonimowy
do ~AndyKa:
No photo~AndyKaUżytkownik anonimowy
24 lut 10:04 użytkownik ~AndyKa napisał
A teraz kibice powinni pogonić prezesa w sprawie poprawy nagłośnienia na tzw. trybunie krytej.Głos spikera jest bowiem lepiej słyszany w TV niż na stadionie.
Kibice powinni pogonić prezesa Jaroszewskiego za całokształt. Tyle głupot co on, nie zrobił żaden prezes, oprócz tych z Ruchu.
25 lut 09:49 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii