Konkurs na pokutę

Dzisiaj finał sprawy Roberta Sulewskiego. Defensor Zagłębia Sosnowiec spotka się przy Kresowej z kibicami.

Zaglebie Sosnowiec - LKS Lodz
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Do konfrontacji dojdzie wczesnym wieczorem w klubowej restauracji. Na oficjalnej stronie internetowej Zagłębia możemy przeczytać, że z fanami zespołu spotkają się prezes Marcin Jaroszewski oraz trener Dariusz Dudek. O obecności Roberta Sulewskiego nie ma słowa. Wiemy jednak, że zawodnik pojawi się w trakcie mityngu, by ostatecznie zamknąć sprawę, która doczekała się eksplozji u schyłku minionego roku.

 

Przypomnijmy, że do kibiców ze Stadionu Ludowego dotarła wówczas fotka wykonana 5 grudnia na stadionie AS Roma, gdy wicemistrzowie Włoch mierzyli się z Karabachem Agdam w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jednym z widzów był Sulewski ze swoją partnerką. Oboje pozowali tam wówczas do zdjęcia, na którym zawodnik trzyma w rękach szalik w barwach Arki Gdynia. Publikacja fotki na jednym z popularnych portali społecznościowych wprawiła środowisko fanów Zagłębia w stan wrzenia.

 

Piłkarz musiał zapłacić 5 tys. złotych kary. Pierwotnie przy Kresowej rozważano nawet natychmiastowe rozwiązanie kontraktu, czego domagali się w oficjalnym piśmie kibice. Wprawdzie afera nieco przycichła przez ostatnie trzy tygodnie, ale dzisiaj pora na jej ostatni akt. Zawodnik liczy, że sympatycy sosnowieckiego klubu przyjmą jego wyjaśnienia i udzielą rozgrzeszenia. Nie brak jednak głosów, że ci, którzy wybierają się dzisiaj na Kresową, prześcigają się w pomysłach na pokutę. Początek spotkania wyznaczono na godz. 17.30. Wstęp wolny.

 

Z tej samej kategorii