"Niebiescy" rozdawali prezenty na lewo i prawo. I znów porażka

Gospodarze - nie wiedzieć czemu - w koszmarny sposób przespali całą pierwszą połowę meczu ze Stalą Mielec. I ją przegrali. Za robotę wzięli się dopiero w drugich 45 minutach. Ale wcielili się w rolę świętych Mikołajów, ułatwiając zwycięstwo mielczanom.

Na pierwszym planie Mello
 /  fot. Krzysztof Porebski  /  źródło: Pressfocus

W I połowie ze strony chorzowian gry praktycznie nie było. I gdyby nie indolencja strzelecka mielczan, właściwie mogło być już wtedy po meczu. Grozy dopełniała postawa często mylących się obrońców. Na domiar złego kontuzji doznał Marcin Kowalczyk i po jego zejściu już właściwie wszystko się posypało. Skończyło się na jednej bramce zdobytej przez Cholewiaka, który zresztą dużo wcześniej nie trafił do pustej bramki.

Mecz zaczął się w II połowie, kiedy to chorzowianie wyraźnie się ożywili. Zaczęli sobie wreszcie stwarzać sytuacje, acz wyrównanie padło po strzale Mello z rzutu wolnego. Potem inicjatywę znów przejęli mielczanie, zmuszając do obrony gospodarzy. A ci w tym elemencie wyglądali fatalnie. Uosobieniem tego była bramka na 2:1 dla mielczan - następstwo dwóch kolejnych błędów obrońców. I chyba nawet brak doświadczenia ich nie tłumaczy.

Zimą trzeba będzie się udać na zakupy...

RUCH CHORZÓW - STAL MIELEC 1:2 (0:1)

0:1 - Cholewiak, 40 min (głową)

1:1 - Mello, 50 min (z wolnego)

1:2 - Gancarczyk, 89 min

Sędziował Wojciech Krztoń (Olsztyn). Widzów: 4578.
RUCH: Hrdliczka – Villafane, Czajkowski, Kowalczyk (32. Liberacki), Hołownia – Urbańczyk, Walski – Przybecki, Nowak, Mello (84. Słoma) – Posinković (75. Balicki). Trener Juan Ramon ROCHA.
STAL: Majecki – Sadzawicki, Kiercz, Grodzicki, Leandro – Lech (86. Marciniec), Getinger – Gancarczyk, Swędrowski (66. Janota), Banaszewski (72. Djermanović) – Cholewiak. Trener Zbigniew SMÓŁKA.
Żółte kartki: Walski – Kiercz.