Chorzów się wywiązuje z zobowiązań wobec Ruchu, ale...

Ruch do końca lutego musi sam spłacić 2,5 miliona długów, bo finansowe wsparcie z miasta nadejdzie dopiero pod koniec marca.

Inauguracyjne spotkanie projektu Twoj Biznes Twoj Ruch
 źródło: Pressfocus

Zbliża się termin spłaty 2,5 mln złotych zaległości - dokładnie końca lutego – chorzowskiego Ruchu, które klub ma z tytułu zobowiązań, głównie wobec byłych zawodników i trenerów. Taka była decyzja Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. „Niebieskim” w związku ze sporymi długami groziło nawet zawieszenie licencji, wyrok został jednak odroczony. Jeśli tak się stanie, Ruch otrzyma tylko jeden minusowy punkt. W przeciwnym razie, jeśli 28 lutego pieniądze nie pojawią się na kontach wierzycieli, na Ruch spadnie kara aż sześciu ujemnych punktów, kolejnych, bo przecież obecne rozgrywki 14-krotny mistrz Polski zaczął z minus pięcioma punktami. W przypadku tych długów Ruch nie powinien liczyć na pomoc miasta.

 

Deklaracje są aktualne
- Miasto wywiązuje się z wcześniejszej deklaracji dotyczącej wsparcia klubu kwotą 8 mln zł. W zeszłym roku przekazane zostały 3 mln złotych w dwóch transzach, druga pod koniec roku. W tym roku - 5 mln zł - tłumaczy Karolina Skórka, rzecznik prasowy UM Chorzów. - Zgodnie z ustaleniami, pisemnymi i ustnymi, które na spotkaniu w urzędzie potwierdził prezes Janusz Paterman, 3 mln z tegorocznej puli zostaną skonwertowane na akcje, a pozostałe 2 mln – trafią na konto klubu do końca marca.
Te trzy miliony mają oczywiście związek z 18 mln złotych pożyczki z miasta na spłatę długów.
Ruch zawarł umowy z miastem Chorzów i Centrum Przedsiębiorczości, na mocy których klub z Cichej otrzymał już 18-milionową pożyczkę - 12 mln zł z miejskiej spółki Centrum Przedsiębiorczości i 6 mln zł z miasta. 3 miliony z sześciu już oddał, kolejne 3 mln jeszcze nie, stąd owa konwersja. Dodajmy, że klub potrzebował tych pieniędzy, aby przetrwać i wystartować w ekstraklasie. Większość wspomnianej sumy zostało przekazane firmie EGB Investments, która wcześniej zapewniała Ruchowi płynność finansową.

 

Prezes zapewnił
- Prezes Ruchu zapewniał nas - w 2017 roku i na spotkaniu w tym roku - że te środki są wystarczające, ponieważ finalizowane są rozmowy z kluczowym sponsorem. Przypominamy także, że miasto rozpoczęło proces przebudowy stadionu przy ul. Cichej (koszt modernizacji stadionu, to około 120 milionów zł – przyp. red.). Jeszcze w tym roku zostanie wbita pierwsza łopata, a obecnie trwa przetarg na inżyniera kontraktu – rzecznik UM Chorzów Karolina Skórka.

 

Komentarze (17)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Baran:
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
11 lut 21:45 użytkownik ~Baran napisał
Niy mom slow Co za bzdura!
Jako bzdura ?
Nawet będąc mechanikiem to kupując stare auto (nawet od sąsiada które dobrze znasz) niy wiysz wiela w nim siedzi ukrytych usterek i niy wiysz wiela tym autym pojeździsz a wiela bydziesz musioł do niego niebawem dołożyć. W każdym razie auto jest już twoje i za każdo naprawa bydziesz musioł wyłożyć ze swojij kapsy.
Podobnie jest z Patermanem i Ruchem.
On przejmując akcje Smagora dobrze znoł tyn klub i jego problemy.
Automatycznie (jako najwiynkszy udziałowiec) zostoł prezesem odpowiedzialnym za następstwa.
Takim następstwem jest teraz spłata starych i nowych, zaległych zobowiązań.
A TAK W OGÓLE to...
Te 2,5 mln. to niy jest stary dług (zrobiony za Smagorowicza) ino...
to som niespłacone należności (zaległości za 2017 r.) kiedy PATman był już w tynczos prezesem !!!!
Przypomna ci ino że na ta spłata wszystkie kluby miały określony czas.
Ruch dostoł już DRUGI termin i tego drugigo tyż niy dotrzymoł.
11 lut 23:19 | ocena:100%
Liczba głosów:7
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~PGUżytkownik anonimowy
~PG :
No photo~PGUżytkownik anonimowy
Jest różnica i to ogromna, tylko miejskie pieniądze idą na prywatny klub a gdzie prywatna kasa do wspólnej kupki na zapłacenie długu, gdzie ? Tu nie powinno być miejsca , na taki proceder, że miejski hajs idzie nie do końca wiadomo gdzie i do czyjej kapsy. Klub jest przede wszystkim kibiców i jeśli ma to pomóc, to nie tak się stanie, że kasa wreszcie pójdzie na klub a nie ...( wiadomo). Zresztą Ruch miał zawsze ogromną pomoc miasta w stosunku do innych klubów w Polsce. Wystarczy spojrzeć że inne kluby płacom za wynajem stadionu a Ruch ma za darmo. Najlepiej w dotowany jest mój kluba w Gliwicach (12 mln.zł rocznie) a dług też rośnie i tu ten proceder powinien też być ukrócony i klub oddany w prywatne ręce. Tylko kto weźmie go z tak narastającym długiem? Kiedy się skończy rolowanie miast i czas rozliczeń tych przekRętasów? U nas w Piaście jest to samo i też należałoby się nimi wreszcie zająć tylko że to większa mafia po układach i układzikach a ręka rękę myje.
10 lut 16:07 | ocena:93%
Liczba głosów:15
93%
7%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~wojtek:
No photo~wojtekUżytkownik anonimowy
11 lut 09:33 użytkownik ~wojtek napisał
Dla ciebie sytuacja finansowa klubu z Zabrza to jest temat TABU , a może boli, że Ruch i miasto Chorzów zaryzykowali i wszystko powoli idzie w dobrym kierunku ?
wojtusiu....
Mnie nic mnie nie boli, że Ruch i miasto Chorzów zaryzykowali, wręcz przeciwnie.
A wszystko powoli idzie w dobrym ale (jak DLA MNIE) kierunku :)))
Sytuacja finansowo klubu z Zabrza jest mi dobrze znana i dla mnie NIE JEST to żaden temat TABU !!!!
A co chciołbyś wiedzieć na temat sytuacji finansowej "mojego" Górnika tzn. klubu kerymu kibicuja ?
11 lut 23:44 | ocena:100%
Liczba głosów:7
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii