W Podbeskidziu negocjują dwie umowy

- Nie otrzymaliśmy żadnej oferty ani z Termaliki ani z innych klubów. Od jakiegoś czasu pracujemy nad tym aby przedłużyć kontrakt z Łukaszem – mówi Andrzej Rybarski, dyrektor sportowy Podbeskidzia.

Łukasz Sierpina
 fot. Krzysztof Dzierżawa  /  źródło: Pressfocus

Zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała przebywa aktualnie na obozie w Wałbrzychu. Pierwsze zimowe zgrupowanie, to tradycyjnie praca nad wytrzymałością i sporo jednostek treningowych. Przypomnijmy, że z zespołem przebywają dwaj testowani zawodnicy, Lubosz Kupczik, środkowy obrońca ze Słowacji, a także mołdawski pomocnik David Andronic. Tymczasem w klubie trwają prace nad wzmocnieniem zespołu. Konkretów jednak ciągle brakuje.

 

Zapytania bez konkretów

Przypomnijmy, że jeszcze w grudniu mówiono o potrzebie dokonania 3-4 transferów. Nie dokonano, do tej pory, ani jednego. - Myślę, że kilku zawodników pojawi się jeszcze na testach. Niemniej jednak negocjujemy aktualnie dwie umowy z zawodnikami, którzy mogą do nas dołączyć już w najbliższym czasie – powiedział dyrektor sportowy klubu spod Klimczoka, Andrzej Rybarski, który personaliów tych piłkarzy, ani pozycji, na których występują, nie zdradził.

 

Funkcjonuje cały czas w bielskim klubie lista transferowa. Na której znajdują się nazwiska Marcina Sierczyńskiego, Mariusza Magiery, Tomasza Podgórskiego i Szymona Szymańskiego. - Pojawiają się zapytania o poszczególnych zawodników, ale bez konkretów. Jesteśmy na początku okresu przygotowawczego, więc jeszcze jest sporo czasu do rozpoczęcia rundy wiosennej, dlatego istnieje duża szansa, że któryś z klubów na poważnie zainteresuje się zawodnikami, którzy dostali wolną rękę – przekonuje dyrektor sportowy „górali”.

 

Czekają na zastrzyk gotówki?

Już jakiś czas temu informowaliśmy o zainteresowaniu Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, Łukaszem Sierpiną. Które niedawno na naszych łamach potwierdził trener „Słoników”, Maciej Bartoszek. W Podbeskidziu jednak nic o tym nie wiedzą. - Nie otrzymaliśmy żadnej oferty ani z Termaliki, ani z innych klubów. Od jakiegoś czasu pracujemy nad tym, aby przedłużyć kontrakt z Łukaszem i mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda nam się ten temat sfinalizować – przekonuje Andrzej Rybarski. Warto wspomnieć, że skrzydłowy ma ważną umowę z „góralami” do końca tego sezonu.

 

Być może cisza transferowa w Podbeskidziu wiąże się z zastrzykiem gotówki, jaki wpłynie do klasy klubu? W związku z transferem Roberta Mazania do Celty Vigo. Wówczas możliwości finansowe ulegną znacznej poprawie, bo chodzi, przypomnijmy, o ok. milion złotych. - Fakt jest taki, że w umowie transferowej był zapis, zgodnie z którym klub TS Podbeskidzie powinien otrzymać pieniądze z tytułu transferu Mazana do Celty Vigo. Jednak na tę chwilę jest za wcześnie, aby mówić o szczegółach – ucina temat dyrektor sportowy Podbeskidzia.

 

Z Bayernu do Podbeskidzia?
23-letni defensywny pomocnik z Niemiec, Riccardo Basta, który jest wychowankiem Bayernu Monachium, rozpoczął wczoraj testy w Podbeskidziu na zgrupowaniu w Wałbrzychu. Przez ostatnie pół roku zawodnik ten pozostawał bez klubu, ale jesienią trenował z klubem bośniackiej ekstraklasy, FK Krupa. W przeszłości występował w młodzieżowych drużynach Bayernu, a także w rezerwach bawarskiego klubu.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~tomeczekUżytkownik anonimowy
~tomeczek :
No photo~tomeczekUżytkownik anonimowy
wartość piłkarzy wg portali transferowych była chyba najwyższa w I lidze. Wyniki pokazują, że do tej pory były to pieniądze wyrzucone w błoto. Czas rozważniej wydawać pieniądze!
18 sty 14:42 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~inorosUżytkownik anonimowy
~inoros
No photo~inorosUżytkownik anonimowy
do ~zgredek:
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
19 sty 10:43 użytkownik ~zgredek napisał
może podbierzcie kogoś z Jastrzębia, bo na jesieni was przejadą jak trampkarzy młodszych
żeby was nie przejechali jak trampkarki młodsze...
22 sty 23:00
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
~zgredek :
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
może podbierzcie kogoś z Jastrzębia, bo na jesieni was przejadą jak trampkarzy młodszych
19 sty 10:43
Liczba głosów:0
0%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii