„Chmielik” został w domu, reszta poleciała do Turcji

„Górale” na obóz do Turcji polecieli bez Damiana Chmiela, który nadal przechodzi zabiegi fizjoterapeutyczne

Ruch Chorzow - Podbeskidzie Bielsko Biala
 źródło: Pressfocus

Wczoraj rano piłkarze i sztab szkoleniowy Podbeskidzia wyruszyli autokarem do Wiednia. Następnie ok. godz. 16.30 odlecieli do tureckiej Antalyi, skąd udali się do położonej nieopodal Side miejscowości Turkler. To tam do 21 lutego zespół przygotowywać będzie się do rozgrywek rundy wiosennej I ligi. Niemal w ostatniej chwili z kadry na obóz wypadł Damian Chmiel. 31-letni pomocnik cały czas przechodzi zabiegi fizjoterapeutyczne biodra, które jeszcze w zeszłym roku zostało zoperowane. Dlatego uznano, że warto, aby zawodnik nie przerywał zabiegów, bo w Turcji nie ma możliwości ich zorganizowania. Miejsce Chmiela w autokarze, a następnie w samolocie, zajął Kacper Gach. To niespełna 20-letni napastnik, który może występować też w drugiej linii. Do tej pory grał w drużynie Podbeskidzia grającej w Centralnej Lidze Juniorów. Jesienią zaliczył też występy w drużynie IV-ligowych rezerw bielskiego zespołu.
Łącznie w kadrze Podbeskidzia znalazło się 24 piłkarzy. W Turcji „górale” rozegrają cztery mecze kontrolne. Rywale i dokładne terminy, poza jednym wyjątkiem, nie są jeszcze znane. Na pewno 17 lutego Podbeskidzie zmierzy się ze Stalą Mielec. Pierwsza gra kontrolna odbędzie się w najbliższ poniedziałek, 12 lutego.

Kadra Podbeskidzia na obóz w Turcji
Bramkarze: Kamil Lech, Wojciech Fabisiak, Rafał Leszczyński.
Obrońcy: Mariusz Malec, Kamil Wiktorski, Bartosz Jaroch, Paweł Moskwik, Paweł Oleksy, Mavroudis Bougaidis, Filip Modelski, Mikołaj Gibas.
POMOCNICY: Kacper Gach, Łukasz Sierpina, Łukasz Hanzel, Dymityr Ilijew, Adrian Rakowski, Lubosz Kolar, Miłosz Kozak, Kacper Kostorz, Konrad Gutowski, Filip Matuszczyk, Guga Palawandiszwili.
Napastnicy: Valerijs Szabala, Paweł Tomczyk.

 

Z tej samej kategorii