W Opolu aquapark w miejsce stadionu!

W 2019 roku ma rozpocząć się budowa nowego stadionu w Opolu.

Martin Baran Vaclav Cverna

Stanie przy ul. Północnej, czyli poza śródmieściem, a raczej na obrzeżach, w sąsiedztwie obecnego ośrodka treningowego Odry, strefy ekonomicznej oraz centrum handlowego „Karolinka”. Jego pojemność ma wynieść około 13 tysięcy widzów, inwestycja potrwa około 3-4 lata, a koszt szacowany jest na około 100 milionów złotych.
- Rozpatrywaliśmy dwie opcje; tą drugą była budowa stadionu w miejscu, gdzie dziś gra Odra. Wybór ul. Oleskiej oznaczałby powstanie obiektu za 60 mln na 6 tysięcy miejsc, bez zaplecza treningowego i większego parkingu. Jednogłośnie zapadła decyzja o postawieniu na ul. Północną – oznajmił Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.
Dni zasłużonego stadionu przy Oleskiej są już więc policzone. Odra wyprowadzi się stamtąd, gdy do użytku zostanie oddany nowy obiekt. W miejscu tego starego– na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego – wybudowany zostanie aquapark.
Dodajmy, że wczoraj Odra, przebywająca na zgrupowaniu w Cetniewie, rozegrała sparing z Olimpią Grudziądz. Gola na wagę wygranej z ligowym rywalem strzelił Mateusz Bodzioch, uderzając piłkę głową po centrze Marcina Wodeckiego z rzutu rożnego. Opolanie mogli zwyciężyć wyżej, bo w II połowie stworzyli sporo sytuacji. Udział w meczu pechowo zakończył się dla Marka Gancarczyka, który „podkręcił” staw skokowy. Problemy z kostką wyeliminowały z kolei z występu Mateusza Czyżyckiego. Ostatnie 10 minut podopieczni Mirosława Smyły grali w osłabieniu; jako że dwie żółte kartki skompletował słowacki skrzydłowy Tomas Mikinicz.