Będą jeszcze mocniejsi

Tyszanie zanotowali udaną inaugurację wiosny, a kilku ważnych zawodników albo zmaga się z problemami zdrowotnymi, albo nie jest jeszcze w optymalnej formie.

Pilka nozna. Nice I liga. GKS Tychy - Chrobry Glogow. 03.03.2018
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Choć zimą GKS wypożyczył na pół roku najlepszego strzelca Miedzi Legnica, Jakuba Vojtusza, to w ataku został na razie zachowany status quo. Wiosnę w wyjściowym składzie rozpoczął nie Słowak, a ten, który kończył jesień, czyli Michał Fidziukiewicz.

 

Poszedł w górę
Sobotniego występu z Chrobrym Głogów (2:1), nie będzie jednak wspominał z rozrzewnieniem. Nie powiększył swojego bramkowego dorobku, na który bardzo narzekają kibice (1 ligowe trafienie), a w dodatku pechowym zagraniem ręką sprokurował rzut karny, po którym rywale strzelili jedynego gola. „Fidziu” został zdjęty z murawy po niespełna godzinie, ustępując miejsca Vojtuszowi.

 

- Ci zawodnicy, którzy zagrali z Chrobrym w podstawowym składzie, pracowali z nami w większości od początku okresu przygotowawczego, a Kuba doszedł do nas na trzy tygodnie przed startem ligi – tłumaczy trener Ryszard Tarasiewicz. – Prawdą jest, że „Fidziu” poszedł bardzo do góry, jeśli chodzi o jego motorykę. Dobrze prezentował się w ostatnim sparingu z Rakowem Częstochowa, w którym strzelił gola, byłem zadowolony z jego pracy na 4-5 dni przed meczem z Chrobrym. Co do Kuby, to widać, że dopiero dochodzi do dyspozycji, którą pamiętamy z wiosny poprzedniego roku. Brakuje mu rytmu meczowego. Po badaniach stwierdziliśmy, że brakuje mu jeszcze kilkunastu dni, by być w takiej formie, jakiej życzylibyśmy sobie nie tylko my, ale i on sam.

 

Znak zapytania
W Tychach czekają też na powrót tego, który jesienią był jednym z liderów zespołu, czyli Piotra Ćwielonga. Środek pola oparty na duecie ofensywnych pomocników, tworzony przez niego oraz Łukasza Grzeszczyka, mógłby być w I lidze postrachem praktycznie każdej defensywy. Tak się jednak złożyło, że wspólnie wystąpili w tym sezonie ledwie w czterech meczach. Jesienią problemy zdrowotne miał „Grzeszczu”. Gdy wyleczył się, sporą część zimowego okresu przygotowawczego stracił z kolei „Pepe”.

 

- Trudno powiedzieć, kiedy wróci do zdrowia – nie kryje Tarasiewicz. – W tygodniu poprzedzającym mecz z Chrobry dwa razy odbył z nami pełny trening i miałem nadzieje, że jego kłopoty się skończyły. Były symptomy poprawy. Gdy jednak wyszedł na trening po raz trzeci, ból Achillesa znów zaczął mu dokuczać. Chyba potwierdzi się to, że powinien mieć dłuższy odpoczynek. Wydaje mi się, że przerwy, które miał, po prostu były niewystarczające, by się wyleczyć. Na razie trzeba postawić przy Piotrku znak zapytania.

 

Niech trawa „odbije”
Szkoleniowcowi GKS-u bardzo zależało, by mimo kiepskiego stanu murawy rozegrać mecz z Chrobrym, dlatego wypowiadając się po końcowym gwizdku na konferencji prasowej, grzecznie przemilczał temat nawierzchni.

 

- Wiemy, jaka jest murawa – odpowiada Tarasiewicz na nasze pytanie. – Zdawałem sobie z tego sprawę już tydzień czy 10 dni wcześniej. Byliśmy jednak na tyle mentalnie i fizycznie gotowi na inaugurację wiosny, że nie było sensu jej odwlekać. Nie zmienia to faktu, że boisko nie pozwalało nam i przeciwnikowi grać płynnie. Takie są po prostu warunki. Dobrze, że w piątek umożliwiono nam 15-minutowe wejście na główną płytę, by zapoznać się z jej stanem i tym, jak zachowuje się na niej piłka. Mam nadzieję, że gdy przyjdzie ocieplenie, to trawa „odbije” i będziemy na niej widzieli trochę więcej zielonych miejsc. Do sobotniego meczu w Bytowie nie będziemy mieli jednak możliwości treningu na naturalnej nawierzchni.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Obiektywny Użytkownik anonimowy
~Obiektywny :
No photo~Obiektywny Użytkownik anonimowy
Ryzy pomoże szczewom bo mawalka dzwonił ale jaja
6 mar 22:10 | ocena:100%
Liczba głosów:3
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii